Tālākizglītības kursu piedāvājums bibliotēku jomas speciālistiem
19.02.2019 Ziņa  Nozares informācija

Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes Informācijas un bibliotēku studiju nodaļa ir izstrādājusi septiņas jaunas tālākizglītības programmas.

Iespēja pieteikties IFLA ģenerālkonferences stipendijām
18.02.2019 Ziņa  Nozares informācija

2019. gada 24.–30. augustā Atēnās (Grieķijā) notiks Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) 85. ģenerālkonference “Bibliotēkas – dialogs ceļā uz pārmaiņām” (Libraries: dialogue for change).

Tikšanās bibliotekāru stāvā: Nacionālās enciklopēdijas piedāvājums Latvijas bibliotekāriem
15.02.2019 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Ceturtdien, 28. februārī, plkst. 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēkzinātnes lasītavā notiks kārtējais pasākums ciklā “Tikšanās bibliotekāru stāvā: pieredzes stāsti”. Diskusijas tēma – Nacionālās enciklopēdijas popularizēšana bibliotēkās, tajā skaitā jauni projekti tās satura pieejamības nodrošinājumā.

Skolu bibliotekāru seminārs
14.02.2019 Ziņa  Nozares informācija

Jau trešo gadu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) pulcēsies skolu bibliotekāri, lai pārrunātu aktuālus jautājumus.

Bibliotekāru stāva lasītava - bibliotekāriem
13.02.2019 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Kā jau zināms vairumam nozares profesionāļu, Bibliotēku attīstības centra Bibliotēkzinātnes lasītava 2018. gadā piedzīvojusi nozīmīgas pārmaiņas. Lasītava kļuvusi par multifunkcionālu telpu, bet tās pamatfunkcija palikusi nemainīga – tā joprojām pieejama kā nozares lasītava ar koncentrētu krājumu speciālistiem.

Vislabāk par bibliotēkām spēj iestāties to lasītāji, jeb, Noslēgusies grupas “Nielslens Lielsliens” organizētā akcija mazo lauku bibliotēku atbalstam
05.02.2019 Ziņa  Nozares informācija

Šī gada sākumā – laikā no 2019. gada 18. janvāra līdz 2. februārim – piecās mazās Latvijas lauku bibliotēkās notika mūzikas apvienības “Nielslens Lielsliens” organizēta akcija mazo lauku bibliotēku atbalstam.

Norvēģijā notiks Erasmus+ mācību vizīte bibliotekāriem
04.02.2019 Ziņa  Nozares informācija

Norvēģijas Erasmus+ nacionālā aģentūra organizē pieaugušo izglītības sektora mācību vizīti "Publiskās bibliotēkas loma integrācijas/iekļaušanās procesos".

Letonika.lv lietotāji 2018. gadā visvairāk izmantojuši vārdnīcas un enciklopēdijas
04.02.2019 Ziņa  Nozares informācija

Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) apkopojis informāciju par enciklopēdiskā uzziņu resursa Letonika.lv izmantošanu Latvijas publiskajās un zinātniskajās augstskolu bibliotēkās 2018. gadā.

Jaunā LU Zinātņu centra bibliotēka – moderna vide izcilībai
28.01.2019 Ziņa  Nozares informācija

28. janvārī, atklājot Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra otro ēku – Zinātņu centru – atvērta arī LU Bibliotēkas jaunākā un modernākā nozaru bibliotēka.

Jaunākais kultūrpatēriņa pētījums apliecina – Latvija ir kultūras lielvalsts
28.01.2019 Ziņa  Nozares informācija

Pētījums “Kultūras patēriņa un līdzdalības ietekmes pētījums“ apliecina, ka Latvijā nemainīgi augsts saglabājas to iedzīvotāju īpatsvars, kuri apmeklē kultūras pasākumus un aktivitātes – arī 2018. gadā šis rādītājs bijis augstāks par 90% atzīmi - un sasniedzis 92%.
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv