Latvijas Universitātes Bibliotēka 2010. gada 18. oktobrī no plkst. 10.00 rīko semināru "Open Access un OpenAIRE - izaicinājums un iespēja Latvijas zinātnes attīstībai", kas notiks Latvijas Universitātes Mazajā aulā (Rīgā, Raiņa bulvārī 19, 2. stāvā).

 

Open Access ir kustība jeb iniciatīva, kuras mērķis ir veicināt un atbalstīt brīvpieejas piekļuvi (Open Access) elektroniskajiem resursiem izglītības un akadēmiskajā vidē. Lai atbalstītu Open Access kustību Latvijā, LU Bibliotēka piedalās Eiropas Komisijas 7. ietvara programmas projektā OpenAIRE. LU Bibliotēka ir OpenAIRE projekta pārstāve Latvijā un darbojas kā projekta nacionālais Open Access informācijas dienests. Projekts OpenAIRE veicina plašu Open Access iniciatīvu pieņemšanu un izplatīšanu atbilstoši Eiropas Open Access nostādnēm.

 

Semināra "Open Access un OpenAIRE - izaicinājums un iespēja Latvijas zinātnes attīstībai" mērķis ir paplašināt zināšanas par Open Access kustības iespējām Latvijas mērogā. Seminārā tiks sniegta teorētiska informācija par Open Access nostādnēm, iespējām, resursiem un to izmantošanu. Semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar projektu "OpenAIRE" un tā piedāvātajām iespējām, kā arī ar LU pieredzi un plāniem institucionālo repozitāriju veidošanā.

 

Seminārs notiks starptautiskās organizācijas eIFL.net (Electronic Information for Libraries) rīkotās starptautiskās Open Access nedēļas ietvaros. Open Access nedēļas mērķis ir piesaistīt starptautiskās akadēmiskās sabiedrības uzmanību elektronisko resursu brīvpieejas idejai, popularizēt to un paplašināt izpratni par brīvpieejas nozīmi zinātniskās informācijas izplatīšanā.
 
Aicinām piedalīties semināra diskusijās, dalīties pieredzē, izteikt savus ierosinājumus, vērtējumus un idejas. Vēlams iepriekš pieteikt diskusiju tēmu. Lūdzam pieteikties semināram līdz 15. oktobrim, nosūtot pieteikumu uz e-pastu Ruta.Garklava@lu.lv.