Rīga, 22. sept., LETA. No šodienas līdz 27. septembrim, atzīmējot Eiropas valodu dienu, Valsts valodas aģentūra rīkos dažādus pasākumus.
Katru gadu 26. septembrī Eiropas Padomes dalībvalstīs tiek organizēta Eiropas valodu diena, kad īpaša uzmanība tiek pievērsta valodu daudzveidībai un to apguvei.
 
Kā aģentūrai LETA norādīja Valsts valodas aģentūrā, arī Latvijā katru gadu tiek paplašinātas Eiropas valodu dienas aktivitātes, iesaistot to norisē pēc iespējas plašāku sabiedrību - skolēnus, studentus, skolotājus, augstskolu mācībspēkus, valodniekus un pārējos interesentus.
 
Šogad aģentūras rīkotie pasākumi nedēļas garumā tiks veltīti Latvijas Republikas 90. dzimšanas dienai un latviešu valodai kā Latvijas valsts valodai, kas ir arī Eiropas Savienības oficiālā valoda.
 
No šodienas līdz 26. septembrim katru rītu plkst. 9.40 radio "Skonto" norisināsies rīta konkurss "Valodu karuselis", savukārt "Latvijas Avīze" rīkos Eiropas valodu dienai veltītu viktorīnu.
 
Šodien plkst. 13 Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā sadarbībā ar LU un Latvijas Valodu skolotāju asociāciju notiks konference "Jaunākie pētījumi valodu apguvē". Savukārt 23. septembrī LU Mazajā aulā paredzēti bilingvālie dzejas lasījumi.
 
24. septembrī plkst. 10 LU Lielajā aulā notiks "Eiropas valodu dienai 2008" veltīta konference "Latvija - tauta, valsts, valoda", bet 25. septembrī galerijā "Centrs" plānots pasākums "Valodu karte".
 
26. septembrī plkst. 19 Vērmanes dārzā tiks rādīts brīvdabas kino (videofilmas "Vienā valodā" un "Runā ar mani. Latviski"), savukārt 27. septembrī Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā norisināsies valodu darbnīcas "Iepazīsti valodas", kuru laikā ikviens interesents varēs iepazīties ar latviešu, čehu, franču, spāņu, grieķu, itāliešu, armēņu, somu, zviedru, dāņu, īslandiešu, norvēģu un citām valodām, kā arī apgūt tās praksē.
 
Pasākumu ciklu plkst. 14 noslēgs valodu darbnīcu un konkursu uzvarētāju apbalvošana.
 
 
Katrīna Slišāne LETA
Copyright © LETA