Rīga, 19. sept., LETA. Rīt, 20. septembrī, Latvijā tiks atzīmēta Programmatūras brīvības diena, kam par godu notiks pasākums Latvijas Universitātes "Linux" centrā.
Pasākumā viesosies un ar lekcijām uzstāsies pasaules lielākās atvērtā pirmkoda datubāzes "MySQL" dibinātājs Mortens Mikos, kā arī viens no "Wikimedia Foundation" valdes locekļiem Doms Mituzs. "Wikimedia Foundation" nodarbojas ar pasaulē populārākās interneta enciklopēdijas "Wikipedia" uzturēšanu un attīstīšanu.
 
Programmatūras brīvības dienas mērķis ir informēt sabiedrību par ieguvumiem no brīvas un atvērtā pirmkoda programmatūras izmantošanas izglītībā, valsts pārvaldē, mājsaimniecībās un uzņēmējdarbībā, tostarp par ievērojamu izmaksu samazināšanu.
 
Pasākumi Programmatūras brīvības dienas gaitā notiks vairāk nekā 120 valstīs. Rīgā tiks rīkota konference ar vairāku "MySQL" izstrādātāju piedalīšanos un uzstāšanos. Pasākuma sākums plkst. 11 Latvijas Universitātes telpās Rīgā, Raiņa bulvārī 19.
 
Latvijas galvaspilsētā pulcēsies apmēram 250 "MySQL" cilvēku no visas pasaules.
 
Programmatūras brīvības diena radās 2004. gadā, kad tajā piedalījās pavisam 70 programmatūras izstrādātāju komandas no visas pasaules. Šajā gadā Programmatūras brīvības dienā iecerējušas piedalīties vairāk nekā 600 izstrādātāju komandas no visas pasaules. Atvērto pirmkodu atbalstošie uzņēmumi, fondi un kopienas aicinās savus biedrus piedalīties šajā iniciatīvās brīvās programmatūras atbalstam.
 
 
Jānis Bagātais LETA
Copyright © LETA