Uzņēmums Microsoft Latvia izveidojis četras interneta īsfilmas jauniešiem par drošu uzvedību internetā, kas ir pirmā šāda veida filmu sērija interneta videi. Īsfilmās attēlotas tipiskākās riskantas uzvedības situācijas internetā bērniem un jauniešiem: draudzība internetā, huligānisms internetā, vīrusi un personīgo datu aizsardzība.
Filmas tapušas 2008. gada vasarā, galveno aktieru lomās iejutās E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 9. un 10. klases jaunieši, kā arī Microsoft Latvia darbinieki. Visu četru filmu scenārija autore ir Daina Ozoliņa, bērnu grāmatu "Burvīgās brīvdienas" (2008) un "Ziemā vajag sniegu!" (2007) autore, un režisors ir Gatis Cīrulis, kas strādājis ar tādiem projektiem kā "Piektdieņi", "Ainas šovs", izrādi "Kabarē".
 
"Mani aizrāva ideja par to, ka Microsoft Latvia darbinieki var iesaistīties tāda projekta realizēšanā kā filmas par drošību internetā. Pieredze filmēšanā bija aizraujoša un netipiska atkāpe no ikdienas darbiem. Man bija iespēja pavērot kā strādā režisors, kā ir būt ekrāna otrā pusē. Pie tam šāda projekta atbalstīšanu izjutu arī kā savu sociāli atbildīgo projektu, ņemot vērā, ka ¼ bērnu un jauniešu, lietojot internetu, ir nokļuvuši nepatīkamā situācijā," stāsta Ainārs Bemberis, Microsoft Latvia Microsoft Dynamics Partneru vadītājs, kas filmā tēloja izpalīdzīgo draugu.
 
"Bērni mūsdienās arvien vairāk laika pavada internetā, turklāt interneta lietotāji kļūst arvien jaunāki. Un bieži vien šo bērnu vecāki nemaz īsti nesaprot, ar ko bērnu tur nodarbojas. Tieši tādēļ vērtīgas informācijas par to, kā sevi pasargāt, no kā uzmanīties internetā, nekad nevar būt par daudz," uzskata bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainars Baštiks.
 
Microsoft Latvia ir tehnoloģiju kompānija, kas iestājas par drošām tehnoloģijām un to izmantošanu, tieši tāpēc tai ir svarīga droša interneta izmantošana, un bērnu un jauniešu informēšana par iespējamiem draudiem internetā. "Mūsu uzņēmums ir izstrādājis tehnoloģiskus rīkus, kas palīdz pasargāt gan sevi, gan savu bērnu, bet vienlīdz būtiski ir iemācīt bērnam prasmi atšķirt labo no ļaunā un pareizo no nepareizā arī internetā," stāsta Sandis Kolomenskis, Microsoft Latvia vadītājs.
 
"Piekritu filmēties nedomājot un, ja varētu, darītu to vēlreiz! Filmēšanās bija ne tikai lielisks piedzīvojums, bet arī iespēja aizdomāties par dažiem interneta drošības aspektiem, jo katrs no mums var nonākt līdzīgās situācijās – bieži vien pat nesaprotot, ka tas patiešām notiek," filmēšanās pieredzi komentē Āris Matesovičs, kas filmās tēloja Austri.
 
Microsoft Latvia bērnu drošības internetā iniciatīva aizsākās 2007. gadā, kad tika izveidots portāls www.draudzigsinternets.lv, kur var atrast viegli saprotamus un praktiskus padomus par drošību internetā bērniem, skolotājiem un vecākiem. Šī gada sākuma, turpinot uzsākot iniciatīvu, sadarbībā ar Bērnu un ģimenes lietu ministriju tika organizēts forums par bērnu drošību internetā, kurā piedalījās pārstāvji no Valsts bērnu inspekcijas, draugiem.lv, laikraksta Diena, Valsts policijas, Latvijas Jaunatnes padomes u.c.
 
Filmiņas ir iespējams apskatīties un lejupielādēt mājas lapā www.draudzigsinternets.lv/isfilmas.htm, kurā atradīsiet arī plašāku informāciju par filmēšanas gaitu un dalībniekiem.
 
Par Microsoft Latvia
 
Microsoft Latvia izveidots 1999. gadā kā Microsoft pārstāvniecība Baltijas valstīs. 2003. gadā tika izveidotas Microsoft pārstāvniecības arī Igaunijā un Lietuvā, kas ļāva Microsoft Latvia daudz vairāk koncentrēties uz vietējo tirgu un apstākļiem. Šobrīd Microsoft Latvia strādā vairāk nekā 60 cilvēki, nodrošinot partneru atbalstu, servisu un risinājumu izstrādi, un mārketinga kampaņas.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ivita Pauliņa
"Microsoft Latvia" sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 67046557