Otrdien, 2008. gada 16. septembrī plkst. 15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Izstāžu zālē, K. Barona ielā 14, 2. stāvā norisināsies akcija "Latviešu klasiķi". Tās ietvaros būs iespēja tikties ar Ukrainas vēstnieku Latvijā, pazīstamo dzejnieku, tulkotāju, literatūrzinātnieku, publicistu, filoloģijas doktoru, profesoru, Ukrainas Nopelniem bagāto mākslas darbinieku Raulu Čilačavu, kurš bibliotēkai pasniegs nozīmīgu dāvanu – paša tulkotus un atdzejotus latviešu dzejas un prozas klasiķu Raiņa, Aspazijas un Aleksandra Čaka darbus.
LNB krājumā turpmāk būs pieejami arī paša R. Čilačavas dzejas un prozas sacerējumi.
 
Tā kā visas grāmatas tulkotas gan ukraiņu, gan gruzīnu valodā, akcijā paredzējis piedalīties arī Gruzijas vēstnieks Latvijā V. E. Konstantins Korkelia (Konstantin Korkelia). Tāpat viesu vidū būs Latvijas Republikas ministru prezidenta padomnieks Vasilijs Meļņiks, kurš finansiāli atbalstījis Raiņa un Aspazijas dzejoļu krājuma izdošanu, kā arī dzejnieka Ojāra Vācieša laikabiedrs, dzejnieks un kritiķis Imants Auziņš, Latvijas ukraiņu biedrības priekšsēdētājs Viktors Stefanovičs, O. Vācieša dzīvesbiedre, dzejniece Ludmila Azarova, viņas ģimene un O. Vācieša muzeja pārstāvji.
 
LNB dāvinājumā saņems šādas grāmatas ukraiņu un gruzīnu valodā:
  • Rainis un Aspazija "Trejkrāsaina saulīte" ("??????????? ??????") – 100 eks.
  • R. Čilačava "Smilšu pulkstenis" ("???????? ????") – 20 eks.
  • A. Čaks "Pēdējais tramvajs" ("????????? ???????") – 5 eks.
  • R. Čilačava "Baltās mūžības soļi" ("??????? ???????? ?????") – 5 eks.
  • R. Čilačava "Pesimista piezīmes" ("??????? ??????????") – 5 eks.
Rauls Čilačava (15.05.1948, Zugdidi, Gruzija) ir Ukrainas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā kopš 2005. gada. Viņš labi pazīst un ciena mūsu zemes kultūru un kultūras mantojumu. Savas vēstnieka karjeras laikā, viesojoties bibliotēkās, mācību iestādēs un muzejos, daudz darījis ukraiņu un latviešu kultūras sakaru stiprināšanā.
 
Aicinām uz tikšanos!
 
 
Informāciju sagatavoja:
Kristīne Lāma
Latvijas Nacionālās bibliotēkas sekretāre – referente
Tālr.: 67365255