Pirmdien, 15. septembra vakarā, pulksten 20.00 Dzejas dienas noslēgsies ar pasākumu "50 dzejoļi jeb Pirmais dzejas vakars jaunajā bibliotēkā". Dzejniece Inese Zandere savā dzimšanas dienā aicinājusi draugus, kolēģus un interesentus sapulcēties pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvlaukuma, lai kopīgi lasītu dzeju.
"Rakstnieka vieta ir bibliotēkā," uzskata Inese Zandere. "Bibliotēkas jaunā ēka ir manas paaudzes atskaites punkts. Ja mēs to dabūsim gatavu, tad var teikt, ka no mums vispār kaut kas būs palicis. Es neidentificēju bibliotēku ar konkrētu politiku. Bibliotēka ir ideja. Tā pastāv, bet politika grozās un vārās ap šo ideju, politiķi te noliedz, te atbalsta bibliotēkas celšanu. Manuprāt, bibliotēka, kas tiek celta, ir veselā saprāta pierādījums. Prātā tā pastāv jau sen. Un es gribētu sākt šo ēku apdzīvot.
 
Mūsu 15. septembra kopīgā lasījuma modelis arī būs bibliotēkas plaukts, tas atveidos katra cilvēka vienīgo un nepārsūdzamo klejojumu, kurā nejaušību no likteņa šķir pāris grāmatu muguriņas, bet dažreiz pat viena lapaspuse. Piecdesmit dažādi cilvēki lasīs piecdesmit dažādus dzejoļus, ko paši izvēlējušies. Un tā mēs visi kopā pārvarēsim savu krīzi – vienalga, pusmūža, emocionālo vai ekonomisko."
 
Pasākumā būs pieejama Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalsta biedrības ziedojumu kaste. Inese Zandere piedalās šīs biedrības darbā kopš tās dibināšanas. Viņa uzrakstījusi arī vēstījumu, kas 2008. gada 20. jūnijā tika ievietots kapsulā un svinīgi iemūrēts Latvijas Nacionālās bibliotēkas pamatakmenī, sākot "Gaismas pils" būvdarbus.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Inga Bodnarjuka
Latvijas Rakstnieku savienība. Dzejas dienu koordinatore
Tālr.: 25936493