Pirmdien, 15. septembrī sāksies jauns letonika.lv erudīcijas konkurss internetā "Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!", kuru kopīgi rīko sabiedrība "Tilde" un v/a "Kultūras informācijas sistēmas". Laikā līdz 24. novembrim piecās kārtās tiks noteikts katra Latvijas reģiona prasmīgākais informācijas meklētājs internetā no bibliotekāru, skolnieku un pieaugušo bibliotēkas lasītāju vidus. Uzvarētāji saņems vērtīgas balvas no jauno tehnoloģiju produktu klāsta.
Izmēģināt spēkus informācijas meklēšanā aicināti visi interesenti. Lai piedalītos konkursā, jādodas uz tuvāko bibliotēku, jo atbilstoši rīkotāju mērķiem un konkursa misijai dalībniekiem jābūt reģistrētiem bibliotēku lasītājiem. Tādēļ konkursa noslēgumā īpaši suminātas tiks arī katra reģiona aktīvākās bibliotēkas - tās, no kurām konkursā piedalīsies procentuāli lielākais bibliotēkas lasītāju skaits.
 
 
"Mūsu konkurss sadarbībā ar v/a "Kultūras informācijas sistēmas" notiek jau tradicionāli trešo gadu, un liela daļa bibliotēkas lasītāju to jau iepazinuši. Mēs jūtam, ka mūsu datu bāzes lietotāji gaida konkursu, jo esam saņēmuši daudzus zvanus ar jautājumu, kad atkal varēs pārbaudīt savu erudīciju. Šobrīd varam priecāties kopā, jo tūlīt dodam startu nākamajam konkursam, kurš, mūsuprāt, būs vēl aizraujošāks, azartiskāks un pulcinās vēl vairāk dalībnieku, jo esam ņēmuši vērā mūsu atbalstītāju ierosinājumus – konkurss notiks četrās līgās, atsevišķā konkurencē sacentīsies bibliotekāri, pamatskolēni, vidusskolēni un pieaugušie bibliotēku lasītāji. Galveno balvu ieguvēji būs ne vairs viens, bet veseli 16 – katrā līgā no katra reģiona," stāsta sabiedrības "Tilde" uzziņas sistēmu grupas attīstības vadītāja Anita Vasiļjeva.
 
Letonika.lv ir uzziņu un tulkošanas interneta pakalpojums, kas aptver plašas digitālās enciklopēdijas, daudzvalodu tulkojošās, skaidrojošās un terminu vārdnīcas, bagātu attēlu krātuvi, latviešu literatūras klasiku. Te atradīsiet saturīgu un kvalitatīvu informāciju latviešu valodā par Latviju, tās vēsturi, kultūru, valodu, vidi un cilvēkiem.
 
Enciklopēdiju un vārdnīcu saturs veidots sadarbībā ar autoritatīviem nozaru speciālistiem, visa informācija ir apkopota vienā vidē un ērti atrodama ar tam speciāli radītu meklētāju, kas "saprot" latviešu valodu.
 
Letonika.lv ir sabiedrības "Tilde" veidotais un uzturētais latviskais uzziņu un tulkošanas portāls.
 
Pēdējos divos gados letonika.lv abonentu skaits bibliotēku vidū ievērojami audzis, tā ir visvairāk izmantotā datu bāze bibliotēku lasītāju vidū. V/a "Kultūras informācijas sistēmas" un elektroniskā resursa izstrādātājs SIA "Tilde" publisko bibliotēku attīstības projekta "Trešais tēva dēls" ietvaros ir noslēguši vienošanos, kura paredz, ka no šī gada 1.septembra datu bāze letonika.lv ir brīvi pieejama visās 874 Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ilma Birzniece
v/a "Kultūras informācijas sistēmas" sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 7844902, 29119713