Tradicionālā Dzejas dienu balvas pasniegšana kā ik gadus notiks 11. septembrī – Raiņa dzimšanas dienā - Esplanādē. Pasākums sāksies 18.00, un šogad par pasākuma idejisko noformējumu gādās teātra režisors Varis Klausītājs. Dzejas dienu balvas pasniegšanā varēs dzirdēt dzeju apvienojumā ar dejas apvienības Dejas anatomija un mūzikas grupas Kopēja izteiksme priekšnesumiem.
Pasākumā dzejoļus lasīs paši autori - Andris Ogriņš, Andra Manfelde, Viks, Ronalds Briedis un Ingmāra Balode. Lasījumi tiks bagātināti ar mūziku un/vai deju. V. Klausītājs uzsver dzejas un dejas saistību: "Katrai dejai ir ritms - mūsdienās dejotāji vienkārši nedejo valsi vai fokstrotu, katrai kustībai ir iekšējs ritms, tāpat arī iekšējs ritms ir jebkuram dzejolim - šīs divas sfēras ir māsas -`dzeja` un `deja` pat skan līdzīgi."
 
Ja laika apstākļi būs piemēroti, pasākumā muzikālais pavadījums tiks spēlēts vienīgi uz akustiskajiem instrumentiem - uz čella, harmonija, ģitāras, perkusijām. Grupa Kopējā izteiksme izjusti izturas pret tekstu un savos skaņdarbos iekļauj daudz muzikālu improvizāciju.
 
Vakara vadītājs būs aktieris Andrejs Možeiko.
 
Tāpat kā ikreiz, tiks pasniegta arī Dzejas balva dzejas un atdzejas kategorijās. Šogad uz dzejas balvu pretendēja 17 kandidāti, bet uz atdzejas - 5. Iesniegtos darbus vērtēja žūrija piecu cilvēku sastāvā: Edvīns Raups, Ieva E. Kalniņa, Jānis Rokpelnis, Ruta Veidemane un Gita Grīnberga. Uzvarētājiem tiks pasniegtas dzejas balvas – naudas prēmijas un mākslinieka Alda Kaugara veidotās balvas.
 
Bez tam pasākumā tiks pasniegta arī portāla Delfi balva, kuru iegūs lasītāju balsojumā uzvarējušais dzejnieks.
 
Turpat – Esplanādē – atradīsies arī grāmatu maiņas telts, kurā no 11. līdz 13. septembrim no plkst. 11.00 līdz 19.00. ikviens tiek aicināts atnest izlasītu grāmatu un iemainīt pret citu. Mainīt iespējams dažādas grāmatas: dzeju, prozu, uzziņu literatūru u.c.
 
Sīkākas ziņas par Dzejas balvai 2008 nominētajiem darbiem www.delfi.lv sadaļā Dzejas dienas.
 
Informācija par citiem Dzejas dienu pasākumiem - www.dzejasdienas.lv
 
 
Informāciju sagatavoja:
Inga Bodnarjuka
Dzejas dienu koordinatore
Tālr.: 25936493