2008. gada 1. septembrī sākas Vislatvijas eseju konkurss vidusskolēniem ar nosaukumu "Eseju maratons 2008".
Eseju tēma izvēlēta saistībā ar Latvijas Republikas 90. gadadienu - "Es Latvijā". Ikviens konkursa dalībnieks saņems veicināšanas balvu, savukārt trīs visaugstāk novērtēto eseju autori un to pasniedzēji saņems konkursa organizatoru un atbalstītāju sarūpētas lielās balvas. Kopējais "Eseju maratona 2008" balvu fonds pārsniedz 5’000 latu.
 
Konkursu rīko un balvas nodrošina interneta bibliotēka "Atlants.lv", sadarbībā ar mūzikas veikalu "DoReMi.lv", laikrakstu "Diena", vortālu "E-Skola.lv", kā arī starptautiskās studentu identifikācijas kartes oficiālo pārstāvi Latvijā – SIA "ISIC.lv". Informatīvais atbalstītājs - portāls "Draugiem.lv".
 
"Eseju maratons 2008" tiek rīkots, turpinot pērn veiksmīgi aizsākto tradīciju, kad "Eseju maratons 2007" piesaistīja gandrīz 600 dalībniekus un iepriecināja kā skolēnus, tā skolotājus. Šī gada konkurss norisinās no 2008. gada 9. septembra līdz 2008. gada 28. novembrim, un tajā ir aicināti piedalīties visi Latvijas pamata un vidējās izglītības iestāžu audzēkņi. Konkurss pilnībā noritēs interneta vidē – kā darbu iesniegšana, tā arī vērtēšana un papildus informācija pieejama konkursa interneta vietnē: www.Atlants.lv/maratons2008.
 
Viens vidusskolēns konkursam var iesniegt vienu patstāvīgi radītu eseju. Konkursā nevar piedalīties vairāku autoru (autoru kolektīva) radītas esejas, kā arī esejas, kuras konkursa rīkotāji vai žūrija atzīst par nepiemērotām konkursam. Esejas iesniedzamas elektroniskā formā, izmantojot tam paredzētu elektronisku formu jau minētajā konkursa interneta vietnē www.Atlants.lv/maratons2008.
 
Iesniegtos darbus vērtēs gan profesionāla žūrija, gan arī interneta lietotāji, kuriem būs interese to darīt. Profesionālā žūrija sastāvēs no vispārējās vidējās izglītības un profesionālās izglītības iestāžu pedagogiem, kuri brīvprātīgi konkursa gaitā pieteiksies konkursa žūrijā, un pieciem konkursa rīkotāju izvirzītiem pārstāvjiem. Žūrija esejas vērtēs pēc trīs galvenajiem kritērijiem: aktualitāte un oriģinalitāte; struktūra un izteiksme; valodas bagātība un pareizrakstība. Savukārt, interneta lietotāji vērtēs iesniegtās esejas emocionāli – piecu baļļu sistēmā. Eseju kopvērtējumu nosacīs žūrijas un publikas vērtējums vienādās daļās. Ja kopvērtējums būs vienāds, tad augstāku pozīciju ieņems tā eseja, kurai ir augstāks žūrijas vērtējums. Savukārt, ja arī žūrijas vērtējums būs vienāds, tad augstāku pozīciju ieņems ātrāk iesniegtā eseja.
 
"Eseju maratonam 2008" iesniegtās esejas bez maksas būs brīvi pieejamas visiem interesentiem.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Oskars Dilēvičs
konkursa rīcības komitejas pārstāvis
Tālr.: 67134870