9. septembrī Ārlietu ministrijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Normans Penke atklāja izstādi "90 Latvijas gadi grāmatniecībā (1918-2008)".
Izstādes atklāšanā Normans Penke uzsvēra, ka ar šo Latvijas valsts dibināšanas 90. gadadienai veltīto izstādi Ārlietu ministrija īpaši vēlas uzrunāt Latvijas skolas, jo izstādes apmeklējums ir kā vērtīga Latvijas vēstures un literatūras stunda ministrijas vēsturiskajā ēkā.
 
Latvijas 90. jubilejai veltīto pasākumu rīcības komitejas vadītāja, Valsts kancelejas direktore Gunta Veismane savā uzrunā atzina, ka izstādes apmeklējums varētu būt nozīmīgs visām paaudzēm - kādam, lai kavētos atmiņās, citam - lai uzzinātu kaut ko jaunu par Latviju.
 
Atklāšanā viesus uzrunāja arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks un Latvijas Grāmatnieku ģildes valdes priekšsēdētāja Ināra Beļinkaja, kuri akcentēja grāmatu īpašo nozīmi Latvijas vēsturē un mūsdienās.
 
Ekspozīcijā apskatāmas no 1918. gada līdz mūsdienām izdotās nozīmīgākās grāmatas par Latviju, kurās atspoguļota valsts pastāvēšana un attīstība dažādos vēstures posmos. Ekspozīciju veido Latvijā un trimdā iznākušie izdevumi, kas ļauj iepazīt Latviju – zemi, cilvēkus, tautsaimniecību un kultūru. Grāmatu vērtību nosaka ne tikai to saturs, bet arī kvalitatīvais poligrāfiskais izpildījums un mākslinieciskais noformējums. Daudzas no grāmatām ieguvušas augstu novērtējumu Latvijas grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele". Līdzās grāmatām izstādē aplūkojami arī plakāti un kartes, kas parāda Latviju starptautiskā kontekstā.
 
Izstādi Ārlietu ministrija organizē sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Latvijas Grāmatnieku ģildi. Tā būs apskatāma līdz 10. oktobrim Ārlietu ministrijas foajē, iepriekš piesakot apmeklējumu ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļā pa tālruni 67015984 (Elīna Krēsliņa).
 

Informāciju sagatavoja:
Ārlietu ministrijas Informācijas un sabiedrisko attiecību departamenta Preses centra nodaļa
Tālr.: +371 7016272