Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Rīgas pilsētas Centra Komitejas un Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne (LSKJ) jau 4. gadu pēc kārtas rīko grāmatu maiņas akciju. Vēl šonedēļ Latvijas Sarkanajā Krustā Skolas ielā 1, Rīgā ir iespējams saņemt skolas mācību grāmatas.
Divu nedēļu laikā akcijā iesaistījās 128 cilvēki, kopā tika saziedotas 1289 grāmatas.
 
Rekordists bija kāds nesen vidusskolu beidzis puisis, kurš vairākos sportiskos nešanas gājienos LSK ziedoja 132 grāmatas un citus mācību materiālus.
 
Apmaiņas procesu sarežģīja fakts, ka mācību grāmatas, ar kurām tiek strādāts attiecīgajos priekšmetos un klasēs, mainoties katru gadu. Tas izskaidro arī to, ka paņemto grāmatu skaits ir krietni mazāks: tikai 458.
 
Akcijas laikā LSKJ bija jāuzklausa neapmierināti komentāri no skolēnu un vecāku puses. Visvairāk vecākus sadusmoja tas, ka pēc mācību gada beigām, vasaras sākumā, iedotais grāmatu saraksts jaunā mācību gada sākumā mainās, ko darīt, ja čaklākie vecāki jau ir nopirkuši grāmatas? Vēl šodien saniknota mamma, kura tādā veidā par velti izdevusi 12 Ls, griezās pēc palīdzības pie mums: vai vēl šodien nevarētu paņemt angļu valodas grāmatas? Izglītības pārstāvji presē min, ka nodrošina skolas ar mācību grāmatu iegādi, akcijas laikā pārliecinājāmies, ka ne viens vien vecāks ir spiests ierobežot savus izdevumus, lai sapirktu skolai nepieciešamās grāmatas.
 
Esam nolēmuši vēl šonedēļ dot iespēju grāmatas saņemt, ziedojumus gan vairs nepieņemsim. Grāmatām, kuras ir palikušas pāri mēģināsim atrast jaunus saimniekus: runāsim ar skolām, piedāvāsim bibliotēkām. Jāpiemin, ka akciju organizēja brīvprātīgie LSKJ, kuri sašķiroja un sakārtoja saziedotās grāmatas, palīdzēja gan lieliem, gan maziem atrast vajadzīgo un tieši viņa mācību programmai atbilstošo grāmatu.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Agnija Jankovska
Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes vadītāja
Tālr.: 28615505