Šī gada 12. septembrī Ventspilī Dzejas dienas ietvaros pirmo reizi notiks starptautiskās balvas literatūrā "Sudraba tintnīca" un izcilības stipendijas piešķiršana.
Plkst. 16:30 Rātslaukumā notiks dzejas lasījumi, bet plkst. 18:00 Kultūras centrā notiks apbalvošanas ceremonija, kur foajē būs aplūkojama Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas rezidentu grāmatu izstāde un seno rakstāmlietu izstāde.
 
Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas un Ventspils pilsētas domes literāro balvu "Sudraba tintnīca" piešķirs par aizsāktām vai īstenotām idejām dzejā, prozā un tulkošanā, kas saistīts ar Starptautisko Rakstnieku un tulkotāju māju. Šobrīd jau ir izdotas daudzas grāmatas, kuras tapušas vai daļēji rakstītas mūsu rezidenču vietā.
 
Tāpat šajā dienā aizsāksim arī speciālu izcilības stipendiju piešķiršanu nopelniem bagātam, pazīstamam Latvijas autoram un jaunam, daudzsološam iesācējam. Stipendijas noteiktais apmērs ir 300 lati un iespēja strādāt Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājā.
 
Divu gadu darbības laikā Ventspils Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja apliecinājusi savas darbības nozīmību ne tikai Latvijas kultūras dzīvē, bet arī starptautiskā līmenī, te viesojušies un savus darbus rakstījuši literāti no 35 pasaules valstīm un viņu skaits turpina strauji palielināties.
 
Pasākums notiek sadarbībā ar Ventspils bibliotēku, Ventspils pilsētas Kultūras centru, Ventspils Digitālo centru, Ventspils muzeju, Bucher Schoerling Baltic, SIA, Ventamonjaks Serviss, SIA.

 
Informāciju sagatavoja:
Olita Supe
Ventspils pilsētas mārketinga nodaļas galvenā speciāliste
Tālr.: 63601114