Rīga, 9. sept., LETA. Piektdien, 12. septembrī, Rīgā notiks jauno mediju konference "BridgeCamp 2", kas veltīta nevalstisko organizāciju (NVO) un bibliotēku efektīvākas darbības organizēšanai, izmantojot iespējas, kādas sniedz jaunie mediji, aģentūru LETA informēja biedrības "Social Media Bridge" valdes loceklis Artūrs Mednis.
Konferences mērķis ir neformālā gaisotnē dalīties ar zināšanām par brīvi pieejamām tehnoloģijām un kā tās izmantot sabiedriski nozīmīgu mērķu sasniegšanai - izglītošanai, līdzdalībai, interešu aizstāvībai, informācijas vākšanai un apkopošanai.
 
Uzreiz pēc konferences atklāšanas plkst. 11 notiks paneļdiskusija "Kāda ir jauno mediju ietekme uz nevalstisko organizāciju un bibliotēku darbu", kurā savu dalību ir apstiprinājusi "politika.lv" producente Krista Baumane, Latvijas Nacionālās bibliotēkās (LNB) Informācijas tehnoloģiju departamenta direktors Emīls Klotiņš, LNB Digitālās bibliotēkas informatīvo sistēmu projektētājs Edgars Jēkabsons, AS "Diena" interneta attīstības vadītājs Ģirts Slaviņš, kā arī blogeri un jauno mediju speciālisti Jānis Ziediņš, Maksims Berjoza un Ernests Štāls.
 
Konferencē var piedalīties jebkurš interesents bez ieejas maksas, iepriekš reģistrējoties pasākuma mājsalapā "bridgecamp.lv", kur arī iespējams iegūt sīkāku informāciju par gaidāmo pasākumu.
 
Pirmā "BridgeCamp" konference, kuru rīkoja biedrība "Social Media Bridge", notika šā gada aprīlī. Atšķirībā no iepriekšējās konferences tās organizētāji šoreiz ir nolēmuši paplašināt gaidāmā pasākuma formātu un auditoriju, aicinot ne tikai nevalstisko un jaunatnes organizāciju, bet arī bibliotēku sektorā strādājošos, kuru aktivitātes jauno mediju apguvē kļūst aizvien pamanāmākas.
 
Iepriekšējā "BridgeCamp" konference ir uzskatāma par vairāk nekā izdevušos, kur tika aplūkotas vairāk nekā 20 dažādas specifiskas tēmas, kā arī tika izveidots tilts starp jauno mediju speciālistiem un NVO sektoru, kas vainagojies ar vērā ņemamiem rezultātiem un veiksmes stāstiem, no kuriem daļa arī tiks prezentēti gaidāmajā konferencē, norādīja Mednis.
 
Konferences organizatoru domubiedru vidū ir daudz jauno tehnoloģiju ekspertu, kas vēlas un var piemērot savas zināšanas un iemaņas, lai paplašinātu sabiedrības priekšstatu par interneta vidi un attīstītu tā lietošanas prasmes.
 
Konference notiks "Reval Hotel Latvija" konferenču telpās.
 
 
Aila Ādamsone LETA
Copyright © LETA