2008. gada 9. septembrī plkst. 15.00 Ārlietu ministrijas foajē Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Normans Penke atklās izstādi "90 Latvijas gadi grāmatniecībā (1918-2008)". Izstāde veltīta Latvijas valsts dibināšanas 90. gadadienai.
Izstādē apskatāmas no 1918. gada līdz mūsdienām izdotās skaistākās grāmatas par Latviju, kurās atspoguļota valsts pastāvēšana un attīstība dažādos vēstures posmos. Ekspozīciju veido Latvijā un trimdā iznākušie izdevumi, kas ļauj iepazīt Latviju – zemi, cilvēkus, tautsaimniecību un kultūru. Grāmatu vērtību nosaka ne tikai to saturs, bet arī kvalitatīvais poligrāfiskais izpildījums un mākslinieciskais noformējums. Daudzas no grāmatām ieguvušas augstu novērtējumu Latvijas grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele". Līdzās grāmatām izstādē aplūkojami arī plakāti un kartes, kas parāda Latviju starptautiskā kontekstā. Izstādes ekspozīcija ir noderīgs izziņas avots Latvijas vēstures apzināšanā.
 
Ārlietu ministrija izstādi organizē sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Latvijas Grāmatnieku ģildi.
 
Izstāde būs apskatāma līdz 10. oktobrim Ārlietu ministrijas foajē, iepriekš saskaņojot apmeklējuma laiku pa tālruni 67015984.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Kristīne Līce
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Publicitātes nodaļas galvenā bibliotekāre
Tālr.: 67287459