Zagreba, 5. sept., LETA. Šodien, turpinot valsts vizīti Horvātijā, Valsts prezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu apmeklēja Horvātijas Nacionālo universitātes bibliotēku Zagrebā.
Kopā ar Zatleru uz bibliotēku devās arī kultūras ministre Helēna Demakova (TP) un Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks.
 
Vilks žurnālistiem atzina, ka Latvijas "Gaismas pils" projekta izstādes laikā nedaudz vērā ņemta arī horvātu pieredze. Tāpat Vilks saskatīja līdzības starp abām valstīm un nepieciešamību pēc lielas centrālas bibliotēkas, proti, gan Latvija, gan Horvātija esot mazas valstis ar daudz studentiem.
 
Bibliotēku horvāti sākuši celt 1980. gados, bet tā tikusi pabeigta 1994. gadā. Pēc Vilka teiktā, pašlaik tajā esot daudz apmeklētāju, taču rīta pusē bibliotēkā tomēr nebija redzams liels skaits cilvēku.
 
Zatlers pasniedza bibliotēkai dāvinājumu no Latvijas Nacionālās bibliotēkas - grāmatas gan par Latvijas vēsturi, gan vārdnīcas. "Bibliotēka ir kā dārgumu lāde," sacīja prezidents, norādot, ka tieši šeit glabājas tautu kultūras mantojums.
 
Sadarbība starp Latvijas Nacionālo bibliotēku un Horvātijas Nacionālo universitātes bibliotēku sākusies jau 2004. gadā un notiek saskaņā ar abu valstu kultūras ministriju noslēgto sadarbības līgumu.
 
 
Lāsma Grundule LETA
Copyright © LETA