Liepāja, 4. sept., LETA. Piektdien, 5. septembrī, plkst. 12 Liepājas muzeja dārzā trešo reizi notiks Zinību dienas sarīkojums skolēniem.
Šoreiz pasākumam dots nosaukums "Burtenes noslēpumi" un tas veltīts grāmatai un tās izdošanas vēsturei, aģentūru LETA informēja Liepājas muzejā.
 
Sarīkojuma dalībniekiem būs iespēja darboties radošajās darbnīcās, kuru mērķis ir palīdzēt bērniem novērtēt un saprast grāmatas tapšanas ceļu no pirmā burta līdz glīti noformētam vākam, gūt priekšstatu par grāmatas vēsturisko attīstību pasaules kultūras kontekstā un izsekot pārmaiņām iespiešanas tehnikā un mākslinieciskajā apdarē.
 
Liepājas muzeja dārzā būs iespēja iepazīties ar rakstības vēstures pirmsākumiem - ķīļrakstu - senās Divupes rakstību uz māla plāksnītēm ar koka irbulīšiem. Varēs arī pārbaudīt savas prasmes glītrakstīšanā, lai spētu gluži kā viduslaiku mūki pārrakstīt grāmatas ar roku.
 
Mākslinieka Pētera Taukuļa vadībā darbosies mākslinieku darbnīca, kurā skolēniem būs iespēja uzgleznot ilustrācijas savai grāmatai. Roku veiklībai muzejs sagatavojis papīra liešanas un sveču liešanas darbnīcas, skolēni varēs darboties ar spiedi, ar kādu drukāja pirmās avīzes, izgatavot grāmatzīmes un atspiest zīmējumus linogriezumā.
 
Sarīkojuma dalībnieki varēs izmēģināt Gūtenberga spiestuvi. Šo grāmatu iespiešanas tehniku 15. gadsimta 30.-40. gados Vācijā izgudroja Johans Gūtenbergs, un tā ļāva izplatīt lielākā skaitā gan literatūras sacerējumus, gan zinātniskus traktātus. Savukārt SIA "Niedru lija" piedāvās atraktīvas izklaides viduslaiku garā - loka šaušanu, šaušanu ar arbaletu, cirvja un šķēpa mešanu.
 
Sarīkojumu vadīs Suns un Dzejnieks, kuru lomā iejutīsies Liepājas ceļojošā leļļu teātra "Maska" radošais tandēms Agita Lieldidža-Trupa un Pēteris Trups, ar priekšnesumiem uzstāsies cirka studijas "Beztemata" mīmi, studija "Tev un man", Liepājas kompleksās sporta skolas sporta vingrotājas. Sarīkojuma noslēgumā īpašu programmu būs sarīkojuši Rīgas cirka mākslinieki. Muzeja dārzā varēs mieloties ar siltām pankūkām, kas ceptas uz vietas.
 
 
Normunds Kārkls LETA
Copyright © LETA