Pasaku portāla www.pasakas.net aicinājumam atsaukušies mūziķi, izpildītāji, komponisti, iedziedot visiem zināmas un mazāk dzirdētas šūpuļdziesmas, kā arī sakomponējot tās īpaši šim nolūkam.
Aicinājumam ziedot laiku un balsi atsaukušies necerēti liels skaits mūziķu, daļa dziesmu jau ieskaņotas studijā un brīvi pieejamas portāla sadaļā – Šūpuļdziesmas.
 
Sadaļā "http://www.pasakas.net/supuldziesmas/" pieejamas skaņdarbu muzikālās un instrumentālās versijas, video ar subtitriem, kā arī dziesmu vārdi un notis, kas noderētu lieliem un maziem, pašiem iemēģinot balsis.
 
Pasaku portālā ievietotas jau pirmās ieskaņotās šūpuļdziesmas, tās iedziedājuši Aivars Krancmanis, Ksenija Sundejeva un Tribes of the city, Ilga Reizniece un Kaspars Rūķītis. Jau tuvākajā laikā tām tiks pievienotas Amber music, grupas Ēnas, Margo un citu izpildītāju skaņdarbi.
 
Šūpuļdziesmu ieskaņošanā piekrituši piedalīties arī Gunārs Kalniņš, Jānis Jubalts, Kristīne Gailīte, Morning After, Rīgas Doma kora skolas zēnu koris, Mārtiņš Dambis ar Confused, Kārlis Kazaks ar Oceanfall, Goran Gora, Dzelzs vilks, Ambera, Ingus Pētersons, Mārtiņš Freimanis, Ance Krauze, Rostropoviča čellu ansamblis, Baiba Berķe, Anta Enģele un citi.
 
Projektu atbalsta ierakstu studija "Sounddivision" un akciju sabiedrība "Gaismas upe".
 
Pasaku portāls savu darbību sāka 2007. gada vasarā, aicinot sociāli aktīvus un radošus cilvēkus veltīt laiku un balsi, ieskaņojot tautas pasakas, kas bez maksas klausīšanai un lejuplādēšanai pieejams portāla mājaslapā. Aicinājums guva necerētu atbalstu un pasakas tiek joprojām ieskaņotas, atsaucoties aizvien jauniem projekta dalībniekiem. Projekta idejas autori – "Ideju Forums" (www.idejuforums.lv) vēlas popularizēt literatūras lasīšanu un klausīšanos bērnu, pusaudžu vidū, rosinot jaunajos lasītājos interesi par grāmatu lasīšanu un dažādām radošām aktivitātēm. Portālā pieejami dažādi literatūras formāti – digitāls teksts, audioversija, dažādi vizuāli formāti.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Linda Zemberga
projekta vadītāja
Tālr.: +371 28320288