Vēl tikai trīs dienas līdz "Dzejas dienu 2008" atklāšanai. 4. septembrī ar jauno autoru lasījumiem pasākumā "Ola ir izšķīlusies" un jau pieredzējušu literātu uzstāšanos pasākumā "Runā dzejnieks!" tiks uzsākts 12 dienu dzejas maratons, kas noslēgsies 15. septembrī.
Pasākums "Ola ir izšķīlusies" jau tradicionāli ļaus interesentiem iepazīties ar tiem jaunajiem autoriem, kuri apliecinājuši savas spējas, publicējot savu pirmo grāmatu laikā no iepriekšējā gada Dzejas dienām līdz šim. Lasījumos piedalīsies trīs jaunie dzejnieki, - pēdējā gada atklājumi: Arnis Mincenhofs (grāmata "Par vijolēm un citiem zvēriem"), Andris Ogriņš ("Es zvēru pie kraukļiem") un Santa Skujiņa ("Jūra mostas iekliegdamās"). Pasākums notiks 4. septembrī O.Vācieša memoriālajā muzejā plkst. 18:00.
 
4. septembra vakarā plkst. 19:00 apmeklētājiem tiks vērtas Rozā mājas durvis un tur klausītājus uzrunās jau pieredzējuši dzejnieki – Sergejs Moreino, Uldis Bērziņš un Jānis Rokpelnis. Tikšanās ar šiem literātiem būs pirmais pasākumu sērijā "Runā dzejnieks!". Kopumā notiks 5 šāda veida lasījumi ar dažādu dzejnieku piedalīšanos. Pirmos trīs no tiem meklējiet Spīķeros, Rozā mājā (iepretim Rīgas Centrāltirgus Zivju paviljonam), atlikušie divi notiks Rīgas Latviešu biedrības namā un Spīķeros Dirty Deal Café.
 
Savukārt 5. septembrī plkst. 17:00 Rozā mājā notiks arī divu grāmatu atvēršanas svētki – Ronalds Briedis prezentēs savu veikumu grāmatā Karaoke, savukārt Andra Manfelde atvērs dzejas krājumu Betona svētnīcas. Abas grāmatas iznākušas izdevniecībā Neputns un nominētas Dzejas dienu balvai.
 
Pasākumi Rozā mājā notiek sadarbībā ar Starptautisko Tēlniecības kvadriennāli Rīga 2008 – Vairākuma diktatūra, ko organizē Mākslas menedžmenta un informācijas centrs.
 
Rozā māja ir mākslinieku Aigara Bikšes un Kristapa Gulbja projekts, kas radīts 51. Starptautiskajai Venēcijas biennālei, bet šobrīd tiek izmantota arī citu aktivitāšu īstenošanai. Tā ir klasiskas grieķu arhitektūras stilā veidota mobila, piepūšama ēka, kuras veidols norāda uz aizgājušas kultūras simboliem un zīmēm, kuri ir zaudējuši savu saturu un jēgu, bet banālā krāsa akcentē no konteksta izrautas zīmes kļūšanu par popkultūras sastāvdaļu. Šobrīd Rozā mājā apskatei izstādīta arī Mālpils entuziastu gatavotā putuplasta cūka Helgars, kas ir radīta kā alternatīva Rīgas Domes iecerei izgatavot Teodora Zaļkalna skulptūras Cūka atveidojumu, un līdz šim radījusi plašas diskusijas sabiedrībā.
 
Ieeja pasākumos bez maksas.
 
Ar pilnu pasākuma programmu var iepazīties Dzejas dienu interneta mājaslapā www.dzejasdienas.lv.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Laura Leimane
Dzejas dienu preses koordinatore
Tālr.: 28808590