14. novembrī plkst. 13 Rīgā, Skolas ielā 11 notiks ASV Izglītības informācijas un testēšanas centra (Education USA) rīkotā ASV izglītības diena, kurā studenti, vidusskolēni un viņu vecāki varēs iegūt informāciju par studiju iespējām ASV.
Pasākumu atklās ASV vēstniece Latvijā Ketrīna Toda Beilija. Par ASV izglītības sistēmu un iespējām, ko tā sniedz, stāstīs Džordža Vašingtona universitātes socioloģijas profesore Daina Eglīte. Par savu studiju pieredzi ASV un tās ieguldījumu karjeras izaugsmē stāstīs Latvijas Krājbankas prezidents, kādreizējais Latvijas valsts prezidentes kancelejas vadītājs Mārtiņš Bondars. Par pieteikšanās procesu un iestājpārbaudījumiem ASV augstskolās kā bakalaura, tā tālākizglītības programmās stāstīs Education USA centra vadītāja Dagnija Žiba, Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultātes students Matīss Haritonovs un topošā doktorante, LU vides zinātņu maģistre Evisa Āboliņa.
 
Gatavoties studijām ASV nepieciešams vismaz gadu iepriekš – dokumentus nākamajam studiju gadam augstskolas pieņem jau decembrī. Līdz tam augstskolas izvēlei jau jābūt skaidrai, kā arī jābūt nokārtotiem testiem – TOEFL angļu valodas zināšanu pārbaudei un SAT, kas pārbauda topošā studenta spējas apgūt bakalaura līmeņa programmu ASV. Tiem, kas vēlas studēt maģistratūrā vai doktorantūrā, jākārto GRE vai GMAT tests (biznesa vadības maģistra jeb MBA programmām). Lemjot par studenta uzņemšanu, būtiskas ir arī atzīmes un sabiedriskā darbība, stāsta D.Žiba. Studenti no Latvijas ASV visbiežāk vēlas apgūt ekonomiku, biznesu un jurisprudenci, populāras ir arī dažādas mākslas programmas.
 
Pasākuma laikā tiks stāstīts arī par stipendiju iespējām ASV augstskolās, īpašu uzmanību pievēršot ASV valdības Fulbraita stipendiju programmai, stipendijām ASV militārajās augstskolās un stipendijām, kas bakalaura grāda iegūšanai pieejamas talantīgiem jaunajiem sportistiem. ASV vēstniecības speciālisti un stipendiju ieguvēji stāstīs par īpašajiem kritērijiem šo stipendiju iegūšanai un pieteikšanās procesu. Dalība – bezmaksas.
 
ASV Valsts departamenta un izglītības departamenta rīkotās Starptautiskās izglītības nedēļas ietvaros, kas ilgst no 12. līdz 16.novembrim, līdzīgi pasākumi notiek visā pasaulē. To mērķis – iepazīstināt ar starptautiskās izglītības priekšrocībām, lai veicinātu studentu došanos uz ASV un amerikāņu jauniešu studijas ārpus savas valsts.
 
ASV Izglītības informācijas un testēšanas centrs ir vienīgais oficiālais informācijas avots Latvijā par iespējām mācīties ASV. Centrs ir arī oficiālais ETS (Educational Testing Service) pārstāvis Latvijā un regulāri administrē TOEFL, SAT, GRE, SLEP un TOEIC testus Rīgā, kā arī organizē sagatavošanās kursus šiem testiem. Centrā iespējams meklēt studiju un to finansējuma iespējas, kā arī izmantot bibliotēku un datorklases.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ilze Arkliņa
RTU Rīgas Biznesa skolas mārketinga komunikāciju direktore
 
 
Papildinformācija:
 
Dagnija Žiba
ASV Izglītības un testēšanas centra vadītāja
Tālr.: 28343245
 
Ilze Arkliņa
RTU Rīgas Biznesa skolas mārketinga komunikāciju direktore
Tālr.: 29247969