Rīga, 15. jūl., LETA. Šogad 573 bibliotēkas ir iesaistījušās programmā "Bērnu žūrija", kas nodrošinās iespēju jaunajiem lasītājiem kļūt par jaunāko grāmatu lasītājiem un vērtētājiem.
Kā šodien preses konferencē informēja Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam, kopš 2001. gada Latvijā ar panākumiem darbojas nacionālas nozīmes lasīšanas veicināšanas programma "Bērnu žūrija", ko organizē Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs.
 
Metode ir vienkārša, proti, bērnus atraktīvā veidā iesaistīt par jaunāko grāmatu lasītājiem un vērtētājiem. "Parasti grāmatas vērtē un apbalvo pieaugušie, tomēr tieši bērni lasa šīs grāmatas, tādēļ viņiem pašiem ir jāizvēlas un jāmācās izvēlēties," sacīja Tretjakova.
 
Pērn programmā iesaistījās apmēram 17 000 bērnu un tā darbojās 541 bibliotēkā. 2007. gadā programmā iesaistījās arī latviešu diasporas centri Anglijā, Īrijā, Dānijā, Somijā, Austrālijā un Amerikas Savienotajās Valstīs. Šogad par Bērnu žūrijas ekspertiem būs iespēja kļūt 573 bibliotēku jaunajiem lasītājiem ne vien Latvijā, bet arī latviešu diasporas centros ārzemēs.
 
Bibliotēka, kura iesaistās projektā, saņem grāmatu kolekciju, kas paliek tās krājumā, plakātus, bukletus, piederības suvenīrus ar Bērnu žūrijas simboliku, kā arī informāciju par programmu. Bērnu žūrijas simbols ir Zaļais vīriņš.
 
Grāmatu vērtēšana notiek četrās vecuma grupās, proti, 1.-2. klasei, 3.-4. klasei, 5.-7. klasei un 8.-9. klasei. Katram bērnam, kas piedalās Bērnu žūrijas darbā, jāparaksta lasīšanas līgums - rakstveida apņemšanās noteiktā laikā izlasīt savas vecuma grupas grāmatas. Izvērtējot grāmatas kolekciju, kurā ietilpst gan latviešu rakstnieku darbi, gan tulkojumi, katrs bērns ar elektroniskās anketas palīdzību nominē labāko grāmatu. Anketa jāaizpilda līdz gada beigām. Rezultāti tiks paziņoti Lielajos lasīšanas svētkos agrā pavasarī grāmatu gadatirgus laikā Ķīpsalā.
 
 
Aija Eriņa LETA
Copyright © LETA