Rīga, 15. jūl., LETA. Latvijas Pasts nākamā gada abonēšanas kampaņu sāks 1.novembrī, bet to noslēgs 15. decembrī, aģentūru LETA informēja pastā.
Tas tiek darīts ar mērķi, lai līdz gada beigām atliktu vairāk laika klientu adrešu kļūdu labošanai noformētajos abonementos.
 
Plānots, ka pasta nodaļās, kurām ir tiešsaistes režīmā strādājošas kases sistēmas, kā arī internetā abonēšana būs pieejama līdz 15. decembrim, bet ar abonēšanas kvītīm plānots nodrošināt abonēšanu līdz 1. decembrim.
 
Ņemot vērā pastāvīgi pieaugošo neprecīzo, nepareizo vai vispār neeksistējošo adrešu skaitu un gatavojoties nākamā gada preses abonēšanas kampaņai, Latvijas Pasts arī aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju uzņēmuma mājaslapā pārbaudīt savas dzīvesvietas adresi. Īpaši aicināti atsaukties ir jauno dzīvojamo māju un ciematu iedzīvotāji, kā arī juridiskās personas, kuru biroji atrodas biroju kompleksos.
 
Pasts norāda, ka piegādes adrešu koriģēšana atvieglos pastnieku darbu, uzlabos abonētās preses un citu sūtījumu piegādes kvalitāti, kā arī ļaus ātrāk veikt abonēšanas procesu.
 
Latvijas Pasta mājaslapā "www.pasts.lv" iedzīvotāji var pārbaudīt savu Latvijas Pasta datu bāzē reģistrēto adresi. Gadījumā, ja adrese datu bāzē nav reģistrēta vai tā ir neprecīza, iedzīvotāji var aizpildīt tur pat blakus esošo iesniegumu. Latvijas Pasts pārbaudīs adresi un pāris dienu laikā ievietos to datu bāzē. Gadījumos, ja iedzīvotājiem nav pieejams internets, Latvijas Pasts aicina zvanīt uz pasta bezmaksas tālruni 8000800.
 
"Esam veikuši izpēti, secinot, ka vidēji vienam pastniekam mēneša laikā ir vismaz 50 sūtījumi, kurus nav iespējams piegādāt klientiem neeksistējošu vai kļūdainu adrešu dēļ. Iemesli šādai situācijai ir gan klientu paviršība, norādot adreses, gan arī straujā celtniecības buma ietvaros radušās jaunās adreses - ciemati un mājas, uz kurām vēl nav uzlikti ne ielu nosaukumi, ne numuri. Turklāt šobrīd Latvijā nav tādas valsts institūcijas, kuras rīcībā būtu pilnībā precīza visu adrešu datu bāze, kuru tad būtu iespējams izmantot, veidojot datu bāzi preses abonēšanas pakalpojumam," sacīja Latvijas Pasta valdes loceklis Raitis Avots.
 
Adreses pārbaude noteikti būtu jāveic bijušajiem "Abonēšanas centra diena" klientiem. Sakarā ar to, ka no šā gada maija SIA "Abonēšanas centrs diena" saviem klientiem ir pārtraucis abonētās preses piegādi, Latvijas Pasts ir saņēmis vairākas sūdzības par nepiegādātiem preses izdevumiem.
 
Taču līdz šim Latvijas Pasts no SIA "Abonēšanas centrs diena" nav saņēmis motivētu sadarbības piedāvājumu un līdz ar to nav noslēdzis juridisku vienošanos par preses izdevumu piegādes pārņemšanu. Uzņēmuma rīcībā nav informācijas par šo klientu skaitu, adresēm un veikto abonēšanas pasūtījumu.
 
 
Kaspars Dzenis LETA
Copyright © LETA