Sākot ar šodienu, 15. jūliju, ikvienu izdevumu no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) krātuvēm, kurš pieejams elektroniskajā kopkatalogā vai LNB katalogā, iespējams rezervēt internetā.
Apzinoties, ka Nacionālā bibliotēka šobrīd esošo telpu ierobežota, tās lasītājiem nespēj nodrošināt komfortablu, piemērotu vidi darbam ar bibliotēkas materiāliem, LNB strādā pie tā kādā veidā jau šodien uzlabot apstākļus bibliotēkas apmeklētājiem. LNB atrodas septiņās ēkās, no kurām daudzas celtas pirmskara Latvijas laikā un paredzētas citām vajadzībām, tās ir noslēgtas un tajās ir maz gaismas.
 
Grāmatas un citus izdevumus iespējams pasūtīt gan no LNB galvenās krātuves K. Barona ielā 14 un Tērbatas ielā 75, gan no Repozitārija Silakrogā, Rīgas rajonā. Lai to veiktu, ir jābūt reģistrētam bibliotēkas lasītājam un LNB reģistratūrā K. Barona ielā 14 jāsaņem pieejas kods rezervēšanas sistēmai. Savukārt saņemt internetā rezervētos izdevumus var krātuves izsniegšanas punktā K. Barona ielā 14, 3. stāvā, 302. telpā. Informāciju par to, ka izdevums nogādāts izsniegšanas punktā, tiek nosūtīta uz pasūtītāja e-pastu. Elektroniskajā katalogā nereģistrētos izdevumus joprojām var pasūtīt kā līdz šim uz vietas LNB lasītavās.
 
LNB mājas lapā atrodama elektroniskās rezervēšanas pamācība, kā arī iespējams saņemt papildus informāciju pie LNB konsultantiem klātienē vai pa tālruni 67287608, vai e-pastu konsultants@lnb.lv.
 
Jaunais pakalpojums – izdevumu rezervēšana internetā dod iespēju ikvienam bibliotēkas lietotājam ietaupīt laiku un jau savlaicīgi pasūtīt vajadzīgos materiālus no sava mājas vai publiska datora ar interneta pieslēgumu. Šis ir tikai pirmais solis ceļā uz pilnvērtīgu izdevumu pasūtīšanu attālināti internetā. Pakāpeniski tiks pievienoti arvien jauni izdevumi no citiem LNB krājumiem.
 

Informāciju sagatavoja:
Ilze Egle
Latvijas Nacionālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 67365255, 29274845