16. un 17 jūlijā Limbažu rajonā Bīriņu Pilī uz savu 11. saietu-konferenci "Bibliotekārs un lasītājs virtuālajā vidē" pulcēsies aptuveni 120 bibliotekāres no septiņiem Vidzemes rajoniem un viesi no Ogres un Rīgas rajoniem, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB). Šogad konferencē galvenā uzmanība veltīta bibliotekāru un lasītāju informēšanai par informācijas resursiem internetā, veselīgu dzīves veidu, zināšanu papildināšanai par Vidzemes dabu. 
Aizvadīto darba sezonu visi Latvijas bibliotekāri pavadīja Bila un Melindas Geitsu un projekta Trešais tēva dēls zīmē: bibliotēkas saņēma jaunu datortehniku un bezvadu interneta pieslēgumu, savas zināšanas papildināja daudzpusīgos mācību semināros. Bet zināšanu jau nekad nevar būt par daudz, un, vasaras vidū pulcēties kopā, lai klausītos lekcijas, tiktos ar literātiem un māksliniekiem, iepazītu novada vēsturi un dabu, pārrunātu aktualitātes savā darbā, jau desmit gadus ir vidzemnieku tradīcija.

Par bibliotekāru profesionālā darba jautājumiem uzstāsies vadošie jomas speciālisti. Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks pievērsies tēmai par sabiedriskajām attiecībām bibliotēkās, bet LNB Bibliogrāfijas institūta direktore Anita Goldberga informēs par virtuālajiem jaunumiem Nacionālajā bibliotēkā. Latvijā turpinās pašvaldību bibliotēku akreditācija. Par to, kas labs redzēts bibliotēkās, kādu pozitīvu pieredzi varētu ieviest, stāstīs Kultūras ministrijas Bibliotēku nodaļas vadītāja vietniece Vanda Bērziņa. Iecerēs par Latvijas Bibliotekāru biedrības turpmāko darbību dalīsies tās priekšsēdētāja Silvija Tretjakova. Par Limbažu rajona bibliotekāru darbību informēs Limbažu Galvenās bibliotēkas direktore Dzintra Justa, ar Vidrižu un Lēdurgas pagastu bibliotēku darbu iepazīstinās to vadītājas Ilga Geide un Konstantīna Jēkabsone. Inese Ezeriņa no Limbažu Bērnu bibliotēkas stāstīs par Aleksandrijas bibliotēkā redzēto, tajā viņa viesojās pateicoties SIA "Lursoft IT" balvai uzņēmuma un valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" kopīgi rīkotajā konkursā.

Vadošā Komercizglītības centra pasniedzēja, konsultanta ekonomikas un uzņēmējdarbības jomās, Aigara Plotkāna lekcijas "Mēs lūkojamies ekrānā, ne pasaulē: piederība, atsvešinātība, informācijas ticamība" tēma ir aktuāla gan bibliotekāriem, gan lasītājiem. Kurš gan ir saskaitījis to, cik bieži bibliotēkas apmeklētāji meklē informāciju par veselīgu dzīvesveidu, pareizu uzturu? Šīs tēmas kļūst aizvien populārākas. Tad nu lieti noderēs zināšanas, ko sniegs Limbažu muzeja direktors un zinošs fitoterapeits Jānis Ulmis. Konferences dalībniekiem būs iespēja iepazīt bioloģisko saimniecību "Sautlāči", apskatīt veselības augu brīvdabas ekspozīciju, noklausīties stāstījumu par dziedniecības augu daudzveidību, to pielietošanu pirts dziedniecībā, aromterapijā, uztura bagātinātāju sagatavošanu mājas apstākļos. Domājams, ka daudzus ieinteresēs profesora Andra Špata pētnieciskās saimniecības "Gundegas" produkcija.

Par Limbažu rajona un Vidrižu pagasta vēsturi, šodienu, nākotnes iecerēm, kultūru un cilvēkiem stāstīs rajona padomes priekšsēdētājs Didzis Zemmers, pagasta padomes priekšsēdētājs Jānis Ļevšins, Limbažu pilsētas domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja Irēna Kļaviņa. Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta darbinieki Andris Soms, Aija Jakubovska un Marina Gurbo pastāstīs par rezervāta dabas daudzveidību, vizuālo identitāti, rezervāta datu bāzes izmantošanas iespējām, sabiedriskā monitoringa programmas realizāciju. Ar Lēdurgas dendroparku iepazīstinās tā apsaimniekotājs Karolis Treijs.

Kultūras programmā būs iespēja noskatīties Limbažu rajona māksliniecisko kolektīvu folkloras kopas "Delve", vēderdejotāju grupas "Hasana", modes deju grupas "Spieķītis", grupas "Trešā brigāde" sniegumu.

Saietu konferenci atbalsta: Limbažu rajona padome, Limbažu pilsētas dome, Vidrižu pagasta padome, Limbažu Galvenā bibliotēka, Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts, Valmieras bibliotēka, Eiropas Komisijas informācijas punkts EUROPE DIRECT Valmierā, Cēsu Centrālā bibliotēka, AS DnB NORD Banka, Vidrižu pagasta bioloģiskā saimniecība "Sautlāči", fitoterapeits Jānis Ulmis, Bīriņu Pils, Vidrižu pagasta folkloras kopa "Delve" un modes deju grupa "Spieķītis", vēderdejotāju grupa no Salacgrīvas "Hasana" un citi.
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Gunta Romanovska 
Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļas priekšsēdētāja
Tālr.: 29289216, 64122879, fakss: 64123644
e-pasts: gunta.romanovska@biblioteka.cesis.lv