Ventspils, 14. jūl., LETA. Ventspils domes deputāti šodien sēdē atbalstīja priekšlikumu par Literātu balvas iedibināšanu Ventspils pilsētā, aģentūra LETA uzzināja domes sēdē.
Lai popularizētu Ventspils pilsētu, radusies iecere dibināt Literātu balvu, ko reizi divos gados pasniegtu autoriem, kuri savus darbus ir radījuši Ventspils Rakstnieku un tulkotāju mājā.
 
Kā informēja Ventspils bibliotēkas direktors Aigars Krauze, paredzēts pasniegt trīs balvas – rakstniekam, dzejniekam un tulkotājam. Balva būtu skulpturāls veidojums, un tās izmaksas lēšamas ap 700 latiem, pirmajā gadā gan izmaksas paredzamas lielākas, kas saistītas ar sākotnējā balvas etalona izgatavošanu.
 
Līdztekus Literātu balvas iedibināšanai paredzēta arī Ventspils stipendijas piešķiršana, kas literātiem sniegtu iespēju uzturēties Ventspils Rakstnieku un tulkotāju mājā un radīt savus darbus.
 
Kā pastāstīja Krauze, paredzēts piešķirt divas stipendijas - vienu nopelniem bagātam autoram, savukārt otru jaunam literātam. Katras stipendijas apjoms mēnesī būtu 400 latu.
 
 
Linda Vītola LETA
Copyright © LETA