Rīga, 7. nov., LETA. "Rīgas galerijā" no šodienas līdz 24. novembrim būs apskatāma izstāde "Birkerta bibliotēkas", aģentūru LETA informēja galerijā.
Gunars Birkerts joprojām ir pasaulē pazīstamākais latviešu izcelsmes arhitekts. Šogad Amerikas Arhitektu institūta izveidotajā 150 visu laiku labāko šajā zemē uzcelto ēku sarakstā ierindotas arī divas Birkerta projektētas celtnes - Mičiganas universitātes Tiesību izpētes ēka un Korningas Stikla muzejs.
 
Latvijā Birkertu pazīst kā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas "Gaismas pils" projekta autoru.
 
Taču viņa darbu sarakstā ir 18 bibliotēkas. Tās tiks rādītas izstādē "Birkerta bibliotēkas". Izstāde atspoguļos šo bibliotēku projektēšanas laika arhitektūras tendences un radošo posmu paša arhitekta biogrāfijā.
 
Birkerta projektētās bibliotēkas nevainojami pilda savu funkcionālo uzdevumu - būt ne tikai par grāmatu glabāšanas vietām, bet arī par ērtiem izglītības centriem, kurus labprāt apmeklē cilvēku tūkstoši. Tās ir apmeklētājiem draudzīgas, ērtas un ekspluatācijā ergonomiskas, turklāt ar pamanāmu pievienoto arhitektonisko vērtību, kas laika gaitā nemazinās.
 
Izstādē būs aplūkojamas gan bibliotēku ēku fotogrāfijas, gan attēlu video kolāžas, kā arī projektu ideju sākuma skiču oriģināli, apstiprinot leģendas, ka slavenu projektu pirmos uzmetumus arhitekti reizēm rada uz restorānu ēdienkartēm un salvetēm lidmašīnās.
 
Valsts aģentūra "Jaunie trīs brāļi" par šīs izstādes organizēšanu un iekārtošanu noslēdza 14 900 latus vērtu līgumu ar SIA "DD Studio".
 
 
Emīlija Kozule LETA
Copyright © LETA