Rīga, 3. jūl., LETA. Saeima 3. jūlijā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Elektronisko sakaru likumā, kas nosaka, ka interneta pakalpojumu sniedzējiem vajadzēs nodrošināt bezmaksas filtrus pret saturu, kas var negatīvi ietekmēt bērnus.
Elektronisko sakaru komersanta pienākums ir klienta pieprasījuma gadījumā nodrošināt lietotājiem bezmaksas satura filtru uzstādīšanu, kas ierobežo tādu materiālu pieejamību, kuros propagandēta cietsirdīga uzvedība, vardarbība, pornogrāfija un kuri rada draudus bērna garīgajai attīstībai.
 
Tāpat likuma grozījumi nosaka, ka Latvijai būs jāinformē Eiropas Komisija (EK) un Eiropas Savienības (ES) regulatori par lēmumiem, kas var ietekmēt vienoto elektronisko sakaru nozares tirgu. Grozījumos noteikts, ka šāda informācija par lēmumprojektiem ir jāsniedz Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK).
 
SPRK būs jāinformē EK par plānotajām piemērojamām saistībām elektronisko sakaru komersantiem attiecībā uz piekļuvi un starpsavienojumu, kā arī pasākumiem, kas var ietekmēt tirdzniecību starp dalībvalstīm.
 
Ja attiecīgais lēmums var radīt šķēršļus vienotam EK tirgum vai arī tas nav saskaņā ar EK tiesību aktiem, tad SPRK atliek lēmuma pieņemšanu līdz EK viedokļa saņemšanai.
 
Grozījumi arī noteic, ka izņēmuma gadījumos SPRK elektronisko sakaru komersantam, kuram ir noteikta būtiska ietekme tirgū, var uzlikt arī citas pamatotas saistības. Regulatoram šādu saistību piemērošana būs jāsaskaņo ar EK.
 
 
Madara Līcīte LETA
Copyright © LETA