Noslēgusies Vidzemes Augstskolas (ViA) renovācija un Valmieras integrētās bibliotēkas izveide Valmierā, Cēsu ielā 4. No 13. novembra studentiem, pilsētas pieaugušajiem un arī mazajiem lasītājiem Valmieras integrētajā bibliotēkā vienuviet būs pieejami ViA un Valmieras Bibliotēkas krājumi.
Esiet mīļi gaidīti piektdien, 9. novembrī, pulksten 19:00 Cēsu ielā 4, lai īpašā pasākumā iepazītos ar Valmieras integrētās bibliotēkas piedāvātajām iespējām vēl pirms tā uzsākusi apkalpot klientus. Apmeklētājus ar pārsteigumiem priecēs ViA studentu teātris "ViAgars" un koris "Skan".
 
Valmieras integrētā bibliotēka ir Latvijā jauna pilsētas un reģionālās augstskolas bibliotēku sadarbības forma. Izstrādājot Valmieras integrētās bibliotēkas koncepciju, ievērota informācijas sabiedrībai raksturīgā publisko un zinātnisko bibliotēku saplūšanas tendence, ir izmantota pilsētu un augstskolu apvienoto bibliotēku pieredze Ziemeļvalstīs un ASV. Pamatprincips - juridiski un finansiāli neatkarīgas bibliotēkas profesionāli sadarbojas, koordinējot, sapludinot un racionāli izmantojot informatīvos un personāla resursus un paplašinot piedāvātos pakalpojumus.
 
ViA renovācijas projekts trijās kārtās īstenots no 2004. gada novembra. Tā ietvaros tika izbūvēts un labiekārtots ViA pagrabstāvs un trešais stāvs, izveidojot studiju vietas informāciju tehnoloģiju studentiem, uzcelta ViA konferenču zāle ar 234 sēdvietām un paplašināta bibliotēka. Projekta īstenošanai saņemti Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļi, valsts investīcijas un Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējums. Renovācijas darbi kopā izmaksāja ap 2 miljoniem 700 tūkstošiem latu.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Liene Ločmele
Vidzemes Augstskolas Komunikācijas daļas vadītāja
Tālr.: 4207811
Mob.: 26182244, 26474774