No šā gada 11. līdz 13. jūlijam Latvijā, oficiālā vizītē viesosies UNESCO ģenerāldirektors Koičiro Macura (Ko?chiro Matsuura).
UNESCO ģenerāldirektors Latvijā ieradīsies pēc kultūras ministres Helēnas Demakovas ielūguma apmeklēt XXIV Vispārējos latviešu Dziesmu un XIV Deju svētkus.
 
Baltijas valstu dziesmu un deju svētki ir iekļauti UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu sarakstā. Turklāt Latvija ir starptautiski atzīta par vienu no līdervalstīm nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas jomā. Mūsu valsts bija arī viena no pirmajām, kas pievienojās UNESCO Konvencijai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu, kas stājusies spēkā 2006. gada 20. aprīlī.
 
Koičiro Macura savas vizītes ietvaros Latvijā tiksies ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru, kultūras ministri Helēnu Demakovu, izglītības un zinātnes ministri, UNESCO Starptautiskā izglītības biroja (Ženēva) padomes locekli Tatjanu Koķi, ārlietu ministru Māri Riekstiņu, Saeimas priekšsēdētāja biedri Karinu Pētersoni un citām mūsu valsts amatpersonām, kā arī izglītības, zinātnes, kultūras, komunikācijas un informācijas nozaru pārstāvjiem.
 
Ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru UNESCO ģenerāldirektors tiksies 11. jūlijā plkst. 19:30 Rīgas pilī.
 
12. jūlijā no plkst. 11:00 līdz 13:00 Koičiro Macura piedalīsies Folkloras dienas pasākumos Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā, bet vakarā – plkst. 21:00 apmeklēs XXIV Vispārējo latviešu Dziesmu un XIV Deju svētku noslēguma koncertu "Latvija – saules zeme" Mežaparka estrādē.
 
12. jūlijā plkst. 16:45 UNESCO ģenerāldirektors apmeklēs Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvniecības vietu, tiksies ar kultūras ministri Helēnu Demakovu, kā arī ar valsts aģentūras "Jaunie Trīs brāļi" un "Nacionālās būvkompāniju apvienības" pārstāvjiem. 1999. gadā UNESCO Ģenerālā asambleja pieņēma rezolūciju, aicinot dalībvalstis un starptautisko sabiedrību nodrošināt visu iespējamo atbalstu Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanai. Pēc rezolūcijas pieņemšanas tika izveidota starptautiska ekspertu komisija, kas regulāri tiekas Rīgā, iepazīstas ar projekta attīstību un sniedz savus ieteikumus tā pilnveidei.
 
13. jūlijā no plkst. 10:30 Koičiro Macura uzturēsies Turaidā, kur tiksies ar izglītības un zinātnes ministri Tatjanu Koķi, Izglītības un zinātnes ministrijas amatpersonām un izglītības jomas speciālistiem, kā arī apmeklēs Turaidas muzejrezervātu.
 
Kopā ar Koičiro Macuru Latvijā viesosies arī UNESCO ģenerāldirektora biroja izpilddirektore Elizabete Longvorta (Elisabeth Longworth).
 
 
Papildinformācija:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālr.: 29109268
E-pasts: liene@tels.lv