Šodien, 2008. gada 19. jūnijā plkst. 14:00 Ventspilī, Tārgales ielā 4, notiks Pārventas bibliotēkas jaunās ēkas svinīga pamatakmens ielikšanas ceremonija. Pasākumā piedalīsies LR kultūras ministre Helēna Demakova, Ventspils pilsētas domes amatpersonas, bibliotēku speciālisti, Pārventas iedzīvotāji.
Jaunā Pārventas bibliotēkas ēka tiek celta vietā, kur kopš 1874. gada atradās "Smiltnieku" māja. Tagad šī vēsturiskā māja ar daļu no iedzīves pārvietota uz Ventspils Piejūras brīvdabas muzeju.

Pēc projekta autora - arhitektu biroja INDIA ieceres bibliotēkas ēka tiks veidota kā noapaļots trīsstūris divos līmeņos. Jaunā bibliotēka kalpos iedzīvotājiem kā informācijas, kultūras un sabiedriskais centrs. Bez ierastajām pieaugušo un bērnu grāmatu nodaļām bibliotēkā būs piemērota dažādu izglītojošu un kultūras pasākumu, izstāžu un nelielu koncertu organizēšanai.

Pārventas bibliotēkas būvniecību veiks SIA  "Pilsbūve". Būvniecības kopējās izmaksas tiek lēstas 2,64 miljonu apmērā. Projektu finansēs no Ventspils pašvaldības un valsts budžeta līdzekļiem.

Pārventas bibliotēku ekspluatācijā paredzēts nodot 2009. gada pavasarī.

Ar Pārventas bibliotēkas celtniecības uzsākšanu tiek turpināta Ventspils pilsētas bibliotēku tīkla attīstība.
 

Informāciju sagatavoja:
Igeta Gredzena
Ventspils bibliotēkas Pārventas bibliotēkas vadītāja
Tālr.: 63680454