Piektdien, 20. jūnijā plkst. 20 tiks svinīgi uzsākti Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbi. Ceremonijā bibliotēkas būvlaukumā piedalīsies Ministru prezidents Ivars Godmanis, kultūras ministre Helēna Demakova, arhitekti Gunārs Birkerts un Modris Ģelzis, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks un valsts aģentūras "Jaunie "Trīs brāļi"" direktors Zigurds Magone.
Uz svinīgo ceremoniju aicināti vairāki simti cilvēku, kuri kopš 80. gadu beigām atbalstījuši un veicinājuši Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta virzību. Ielūgto personu vidū ir politiķi, kultūras un mākslas cilvēki, ekonomisti un finansisti, akadēmiskā vides un nevalstiskā sektora pārstāvji, uzņēmēji un citi.
 
Bibliotēku paredzēts uzbūvēt trīs gados un celtniecība notiks divos posmos – līdz 2009. gada septembrim tiks izbūvēts ēkas nulles cikls, bet 2011. gadā tiks pabeigts būvdarbu virszemes cikls. Vēl aptuveni gads būs nepieciešams, lai Latvijas Nacionālā bibliotēka varētu pārcelties uz jaunajām telpām. Līgums, kas regulē "Gaismas pils" būvniecību, paredz nodot no inženiertehniskā viedokļa pilnībā pabeigtu, pie siltumapgādes, ūdensapgādes, elektroapgādes, kanalizācijas un citām komunikācijām pieslēgtu ēku, kurā Latvijas Nacionālā bibliotēka varēs strādāt un apkalpot apmeklētājus.
 
Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbus veiks "Nacionālā būvkompāniju apvienība", kurā ietilpst trīs lielākie Latvijas būvuzņēmēji – SIA "Re&Re", AS "RBSSKALS" un SIA "Skonto Būve". Saskaņā ar līgumu, ko valsts aģentūra "Jaunie "Trīs brāļi"" ar būvuzņēmējiem parakstīja š. g. 15. maijā, bibliotēkas būvniecība izmaksās 114,6 miljonus latu.
 
Latvijas vadošie ekonomisti, tostarp Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvics, ir atzinuši, ka Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbu uzsākšana tieši šajā laikā ir nepieciešama ekonomikas stimulēšanai. Īstenojot infrastruktūras projektus, tai skaitā kultūras infrastruktūras būves, ir svarīgi apzināties, kā tie saskan ar Latvijas stratēģiskajām prioritātēm. Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta gadījumā stratēģiskais mērķis ir veicināt Latvijas tautsaimniecības izaugsmi un sekmēt Latvijas resursu izmantošanu. 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
Valsts aģentūras "Jaunie "Trīs brāļi"" Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: +371 7358531, mob. tālr. +371 29405397