22. jūnijā, plkst. 17.00, LTV 1 demonstrēs Kultūras ministrijas valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" un producentu grupas "Hansamedia" sadarbības rezultātā tapušo filmu "Anastasija".
"Anastasija" ir tikai viens no aizkustinošākajiem stāstiem, kas atspoguļo pārmaiņas, kas ienākušas 874 Latvijas bibliotēkās, to darbinieku un lietotāju dzīvēs pēc projekta "Trešais tēva dēls" ietvaros veiktās bibliotēku modernizācijas.

Filma "Anastasija" aizved skatītāju uz mazu, ar malku apkurināmu bibliotēku Preiļu rajona Vārkavas novada Vanagos un iepazīstina ar tās galveno varoni bibliotekāri Anastasiju Vaivodi. Anastasija ir 64 gadīga kundze, kura visu mūžu nostrādājusi bibliotēkā, nekavējot nevienu darba dienu. Savā ikdienā Anastasija nodrošina aptuveni 300-400 pagasta iedzīvotājus ar socializēšanās iespējām, rīkodama dažādus kultūras pasākumus, konsultē lasītājus par pieejamo literatūru un nu jau pēc notikušās bibliotēkas modernizācijas un internetizācijas apmāca apmeklētājus lietot datortehniku un apgūt internetu. Blakus savai bibliotekāres ikdienai Anastasija kopā ar vīru vieni paši audzina 5 mazbērnus, uztur saimniecību un kopj lopus, nenogurdami un nezaudēdami dzīvesprieku.

"Filma "Anastasija" ļauj iejusties mazā lauku bibliotēkā. Vērot, kā grāmatu plauktiem pieblīvētājā istabā ienāk pārmaiņas, ko ikvienā publiskajā bibliotēkā radījis projekts "Trešais tēva dēls". Īpaša vērtība visu bibliotēku internetizācijai ir daudzviet laukos, kur līdzās skolai un baznīcai, bibliotēka ir vēl viens rets kultūras punkts. Tā tas ir arī Vārkavas novada Vanagos Latgalē", saka Hansamedia žurnāliste, filmas scenārija autore Krista Vāvere.

Bezmaksas platjoslas internets, jauna datortehnika, apmācīts personāls - tie ir tikai daži no jaunieguvumiem, kas turpmāk raksturos ikvienu no 874 Latvijas bibliotēkām. 2006. gada nogalē Bila & Melindas Geitsu fonds piešķīra Latvijai 16,2 miljonus ASV dolāru informācijas tehnoloģiju attīstībai pašvaldību publiskajās bibliotēkās. Bezmaksas platjoslas Internets, jauna datortehnika, apmācīts personāls - tie ir tikai daži no jaunieguvumiem, kas turpmāk raksturos ikvienu no 874 Latvijas bibliotēkām. Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku attīstības projektu, kuram bez Geitsu fonda granta un Latvijas valsts līdzfinansējuma programmatūru 8,9 miljonu ASV dolāru apmērā ziedojusi arī kompānija Microsoft, īsteno Kultūras ministrijas valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas". Sabiedrības integrācijas un informēšanas kampaņa par bibliotēku attīstību ir viens no svarīgākajiem nosacījumiem fonda un Latvijas valsts sadarbībā.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Kaspars Rūklis
VA "Kultūras informācijas sistēmas" 3td komunikācijas vadītājs
Tālr.: 67844885, 29405048;
E-pasts: kaspars.ruklis@3td.lv.lv
www.3td.lv