Rīga, 15. jūn., LETA. Ikviens iedzīvotājs visā Latvijā var piedalīties "Latvijas Avīzes" rīkotajā akcijā "Latvijas vienotības josta", un, kā liecina apkopotā informācija, iedzīvotāju interese par akciju ir liela.
Līdz 1. novembrim Latvijas vienotības josta būs novietota visās Latvijas rajonu centrālajās bibliotēkās, bet Rīgā - Latvijas Okupācijas muzejā, un savu vēlējumu uz tās varēs izteikt ikviens, kurš vēlas piedalīties šajā akcijā, aģentūru LETA informēja AS "Lauku avīze" un akcijas "Latvijas vienotības josta" projektu vadītāja Linda Rumka.
 
Cilvēku aktivitāte ņemot vērā atvaļinājumu vasaras laiku ir ļoti dažāda, taču arvien vairāk dažādu organizāciju un uzņēmumu pārstāvji interesējas par iespēju uz laiku saņemt vienu no akcijas ceļojošajiem galdiņiem ar jostas fragmentu, lai viss kolektīvs kopīgi uzrakstītu savu vēlējumu Latvijai, stāstīja Rumka.
 
"Ļoti atsaucīgas un pretimnākošas bija pilnīgi visas Latvijas rajonu centrālās jeb galvenās bibliotēkas, kas šobrīd aicina rakstīt vēlējumus visās lielajās bibliotēkās. Tikpat lielu atsaucību un atbalstu esam saņēmuši no rajonu laikrakstiem, kas regulāri informē par to, kas un kā raksta vēlējumus. Ar īpašu entuziasmu un degsmi projektā "Latvijas vienotības josta" iesaistījusies Cēsu dome un sabiedrisko attiecību nodaļas meitenes. Tieši Cēsis bija pirmā vieta, kurā ārpus Rīgas varēja uzrakstīt savus vēlējumus mūsu valstij," stāstīja Rumka.
 
Viņa informēja, ka iespēja uzrakstīt savu vēlējumu uz "Latvijas vienotības jostas" būs arī Dziesmusvētku dalībniekiem un Mežaparka koncertu apmeklētājiem, jo svētku laikā tiks domāts par galdiņu ar jostas fragmentiem novietošanu tuvumā koncertu norises vietām.
 
Jau ziņota, ka akciju "Latvijas vienotības josta" ilgs līdz 18. novembrim. Latvijas vienotības josta ir septiņus kilometrus garš tautas vēstījuma ceļš. Tā vienu pusi rotā Lielvārdes jostas ornamenti, bet otrā pusē no līdz 18. novembrim katrs var uzrakstīt savu laba vēlējumu Latvijas valstij un tās nākotnei.
 
 
Aila Ādamsone LETA
Copyright © LETA