13. jūnijā plkst. 16:00 Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā, Akadēmijas ielā 26, K.Barona zālē notiks tikšanās ar jelgavnieci Eiropas Parlamenta deputāti Inesi Vaideri. Klātesošajiem būs iespēja noskatīties dokumentālās filmas "Padomju stāsts" ("The Soviet Story") pirmizrādi Jelgavā.
Inese Vaidere kā viena no filmas veidotājām aicina ikvienu interesentu apmeklēt šīs unikālās filmas seansu, kurā atainoti patiesi fakti - gan neredzēti dokumenti un hroniku kadri, gan starptautiski atzītu vēstures autoritāšu un politiķu viedokļi, kā arī padomju totalitārisma režīmā cietušo latviešu, ukraiņu, krievu, somu dzīves liecības.
 
"Padomju stāsta" veidošanā piedalījās EP deputāti Inese Vaidere un Ģirts Valdis Kristovskis, bet finansiālu atbalstu šī darba tapšanai sniegusi Eiroparlamenta Nāciju Eiropas grupa. Tās pirmizrāde Briselē ar lieliem panākumiem notika 9. aprīlī, bet rīdzinieki filmu pirmoreiz skatīja 5. maijā. Tā vēl joprojām tiek demonstrēta kinoteātrī "Rīga", bet nu arī jelgavniekiem tiek piedāvāta iespēja redzēt filmu, kuras autors un režisors ir nenoliedzami talantīgais Edvīns Šnore.
 
"Padomju stāsts" tapis divus gadus, bet E. Šnore tai materiālus vācis veselus desmit gadus. Pirms divarpus gadiem prezentētajai idejai finansiālu atbalstu no Nāciju Eiropas politiskās grupas Eiropas Parlamentā izdevies iegūt, pateicoties Eiropas Parlamenta deputātu Ineses Vaideres un Ģirta Valda Kristovska aktīvai darbībai, pārliecināšanas spējām un neatlaidībai. Tas bija ne tikai materiāls atbalsts, bet nereti arī iespēja, pateicoties Eirodeputātu ietekmei, piekļūt arhīviem, satikt vajadzīgos cilvēkus.
 
Jau tad, kad Krievijā neviens filmu vēl nebija redzējis, "Padomju stāsts" saņēma asus uzbrukumus no šīs valsts medijiem un dažiem politiskajiem strāvojumiem. Savukārt ļoti pozitīva recenzija bija publicēta ietekmīgajā rietumu izdevumā "The Economist".
 
Filma "Padomju stāsts" ir daļa no tā kopējā procesa, kam jāvirza ceļš uz vienotu un patiesu Eiropas vēstures izpratni.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Inga Žaimunde 
Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres palīdze