Piektdien, 6. junijā pl. 19.00 Ventspils galvenajā bibliotēkā, Akmeņu iela 2, notiks pazīstamās mūsdienu vācu autores Rozvitas Haringas darbu literārs lasījums, kas būs arī Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas un Ventspils augstskolas Tulkošanas darbnīcas noslēguma pasākums.
Rozvita Haringa ir vācu rakstniece, dzimusi 1960. gadā Leipcigā, tagad dzīvo Ķelnē. 2003. gadā viņa ieguva vācu gada labākās prozas debijas balvu "Aspekt", par darbu "Sniega gulta". Šobrīd viņa ieguvusi popularitāti ar stāstu krājumu "Puse dzīves", kurā atainota ikdienas dzīve Austrumvācijā pirms Berlīnes mūra krišanas.

Vācijas kultūras mēneša "O!Vācija" ietvaros sadarbībā ar Ventspils Augstskolu, Gētes institūtu un Ziemeļreina-Vestfālene Latvijā 2008 Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā tika rīkota radoša tulkošanas darbnīca, kuras laikā seši pirmā un otrā kursa Vācu valodas studenti tulkoja piecus slavenās rakstnieces stāstus no stāstu krājuma "Puse dzīves".

Darbnīcas laikā studentiem bija iespēja diskutēt ar autori par tulkošanas problēmām, darbu tematiku un stilistiku. Studenti atzina, ka tulkot bija grūti, bet interesanti, jo īpaši – mācoties saglabāt teksta ritmu, melodiju un atmosfēru.

Ieeja brīva.
 
Papildu informācija:
Lile Reifa
Ventspils Augstskolas TSF lektore
Tel.: 28370534
e-pasts: lile.reifa@venta.lv
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ieva Balode
"Starptatutiskā Rakstnieku un tulkotāju māja" Starptautisko projektu koordinatore
Tālr.: 63623596
E-pasts: ieva.balode@ventspilshouse.lv