Jelgava, 3. jūn., LETA. Līdz 30. jūnijam Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas lasītavā apskatāma izstāde "No Skaistākās grāmatas līdz Zelta ābelei: Latvijas skaistākās grāmatas 15 gados", aģentūru LETA informēja bibliotēkā.
Latvijas Grāmatizdevēju asociācija un Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijā lielāko poligrāfijas uzņēmumu AS "Preses nams" ar īpašu retrospektīvu izstādi šī gada aprīlī atzīmēja Latvijas grāmatu mākslas konkursa 15 gadu jubileju.
 
Jubilejas izstāde "No Skaistākās grāmatas līdz Zelta ābelei: Latvijas skaistākās grāmatas 15 gados" aprīlī bija apskatāma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, pēc tam tā ceļo pa bibliotēkām visos Latvijas novados. Izstāde atspoguļo konkursā godalgotos izdevumus 15 gadu garumā - apmēram 400 grāmatu un kalendāru.
 
Latvijas Grāmatizdevēju asociācija konkursu par grāmatu labāko noformējumu rīko jau kopš 1993. gada, un tas ir viens no vecākajiem profesionālajiem nozares konkursiem Latvijā.
 
"Par stabilu tradīciju kļuvušais konkurss veicina grāmatu veidotāju profesionālā līmeņa paaugstināšanos, jo sniedz iespēju salīdzināt un izvērtēt iepriekšējā gada veikumu. Esam patiešām gandarīti, ka konkurss izturējis laika pārbaudi un pierādījis savu nepieciešamību tā dalībniekiem un lasītājiem jau tik daudzu gadu garumā," uzsver Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore Dace Pugača.
 
Izstāde atklāj Latvijas grāmatu mākslas un izdevējdarbības attīstību 15 gadu ilgā laika posmā un parāda, kā ir pārmantotas neatkarīgās Latvijas grāmatu izdošanas tradīcijas un iedibinātas jaunas, mūsdienu tehnoloģijās balstītas tradīcijas.
 
 
Andra Ozola LETA
Copyright © LETA