20. maijā Limbažu Galvenā bibliotēka saņēma 10 jaunus datorus, 2 krāsu un 1 melnbaltu multifunkcionālo iekārtu. Visi jaunajie datori ir aprīkoti ar jaunāko programmatūru: Windows Vista, Microsoft Office 2007, E-parakstītājs (datoriem ir iebūvēts e-paraksta karšu lasītājs), Tildes Birojs 2008 ar Tildes Tulkotāju pilniem tekstiem no angļu valodas uz latviešu valodu, Encarta Kids 2008 (enciklopēdija bērniem angļu valodā), Encarta Dictionaries (vārdnīca tulkošanai no angļū valodas uz spāņu, franču, vācu un itāļu valodām un otrādi), Microsoft Student with Encarta Premium 2008 (palīgs skolēniem ar dažādiem šabloniem).
Jau kopš 2008. gada februāra Limbažu Galvenās bibliotēkas Interneta lasītavā pieejama speciāla datortehnika, kas paredzēta cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Komplektā ir speciāla telelupa ar kuras palīdzību drukāto tekstu var lasīt uz ekrāna palielinātā veidā. Komplektā ietilpst arī palielināmā iekārta ar kuras palīdzību var ne tikai palielināt lasāmo tekstu, bet arī, piemēram, pildīt krustvārdu mīklas. Turklāt datora monitors ir lielāka izmēra nekā parastam datoram pieņemts un dators aprīkots ar palielināšanas programmu ZoomText.

Kā jau informēts iepriekš Latvijas valsts un Bila & Melindas Geitsu līdzfinansētā Publisko bibliotēku attīstības projekta ietvaros Limbažu Galvenajā bibliotēkā un pārējās 873 Latvijas publiskajās bibliotēkās ierīkots BEZMAKSAS ātrgaitas internets, publiskais, administratīvais un bezvadu interneta tīkls.

Esat laipni gaidīti Limbažu Galvenajā bibliotēka, lai iepazītos ar bibliotēkas plašo piedāvājumu.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Balode
Limbažu galvenās bibliotēkas DAN informācijas sistēmas
administratore