Vakar, 18. maijā, godinot bibliotēku un pašvaldību veiksmīgo sadarbību Bila & Melindas Geitsu fonda un Latvijas valsts finansēta publisko bibliotēku attīstības projekta ietvaros, Dailes teātrī tika pasniegta "Trešā tēva dēla balva".
"Trešā tēva dēla balvu" piešķīra trīs nominācijās - veiksmīgākā rajona galvenās bibliotēkas, pilsētas vai novada bibliotēkas un veiksmīgākā pagasta bibliotēkas sadarbība ar vietējo pašvaldību. Balvu par veiksmīgāko reģiona galvenās bibliotēkas sadarbību ar pašvaldību Kurzemes reģionā saņēma Ventspils pilsētas dome un Ventspils bibliotēka.

Balvas pretendenti tika vērtēti pēc tādiem kritērijiem kā vispārējā sadarbība starp pašvaldību un bibliotēku, pašvaldības ieguldījums bibliotēkas infrastruktūras sakārtošanā, bibliotēkas pieejamības veicināšanā un bibliotēkas personāla attīstībā, bibliotēkas spēja kalpot par socializācijas centru, pašvaldības informācijas pieejamība vietējā bibliotēkā un bibliotēkas publicitātes veicināšana.
Senais stāsts par trešo tēva dēlu, kurš atmodina dzīvību stikla kalnā un atnes karaļvalstij gaismu, nu tiek stāstīts jaunās skaņās. "Trešais tēva dēls" ir Latvijas vēsturē nebijis bibliotēku attīstības projekts, kura finansējumu veido Bila&Melindas Geitsu fonds, Latvijas valsts un korporācijas Microsoft programmatūras ziedojums, koordinē Kultūras ministrijas valsts aģentūra Kultūras informācijas sistēmas. Fonda ziedojums ir 16,2 miljoni USD, Latvijas valsts ieguldījums – 21,2 miljoni USD, korporācijas Microsoft ziedojums – 8,9 miljoni USD. Projektu īstenoja 874 pašvaldību publiskās bibliotēkas sadarbībā ar visām Latvijas pašvaldībām.
 
Izvirzot balvai Ventspils pašvaldību, tika atzīmēts, ka Ventspils pilsētas dome mērķtiecīgi un plānveidīgi īsteno Ventspils bibliotēku tīkla infrastruktūras attīstību. Pēdējos piecos gados jaunās renovētās telpās iekārtota Gāliņciema, Galvenā un Bērnu bibliotēka, tiek īstenots jaunas Pārventas bibliotēkas būvniecības projekts. Nodrošinot reģiona galvenās bibliotēkas funkciju īstenošanu, 2007. gadā izveidots reģionālais repozitārijs – grāmatu krātuve. Trešā tēva dēla projekta ietvaros Ventspils pilsētas dome atbalstījusi Reģionālā bibliotēku speciālistu mācību centra izveidi, nodrošinot tam infrastruktūru, aprīkojumu un darba vietu centra vadītājam. Pašvaldība mērķtiecīgi veic pasākumus, lai veicinātu iedzīvotāju aktīvu un pilnvērtīgu iesaistīšanos kultūras dzīvē, nodrošinātu atbilstošu kultūrvides un mūžizglītības infrastruktūru, tajā skaitā mūsdienu prasībām atbilstošu bibliotēku tīklu.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Margarita Marcinkeviča
Ventspils bibliotēkas Galvenās bibliotēkas direktore
Tālr.: 3623598