No šā gada 15. līdz 30. maijam Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Izstāžu zālē K. Barona ielā 14, 2. stāvā, būs apskatāma dizainera un topošās grāmatas par Rīgas pantomīmu "…tie sešdesmitie…" idejas autora un sastādītāja Valda Majevska veidota izstāde, publiskojot arhīvu materiālus (fotokopijas no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva, R. Ligera, V. Majevska, A. Rūtentāla, J. Pumpiņa u.c. personīgajiem arhīviem).
Izstāde veidota ar mērķi noskaidrot autorību daudziem darbiem, kurus paredzēts iekļaut grāmatā, taču kuru identitāte pagaidām nav zināma. Izstādes ietvaros tiks retrospektīvi demonstrēts arī pantomīmu "popūrijs".

Grāmata "…tie sešdesmitie…" būs stāsts par Rīgas pantomīmu laikposmā no 1956. līdz 1970. gadam. Tajā iecerēts apkopot iespaidīgu vizuālo, faktoloģisko un tekstuālo materiālu, lielākoties pirmpublicējumus. Atsevišķas nodaļas veltītas arī dažādiem mūsdienās nepelnīti aizmirstiem notikumiem kinematogrāfā, neformālajai jaunatnes kustībai sešdesmitajos gados. Ilustratīvo materiālu veidos vairāki simti fotogrāfiju, ansambļa dienasgrāmatu fotoreprodukcijas, dienasgrāmatu teksti un zīmējumi. Taču ".…tie sešdesmitie…" iecerēts ne tikai kā ilustrācija jaunatnes alternatīvajai kultūrai. Tas zināmā mērā ir pētījums par to, ka kultūrā eksistēja universālas likumsakarības, kas vienlaikus īstenojās "dzels priekškara" abās pusēs. Tāpat "…tie sešdesmitie…" būs apliecinājums tam, ka tolaik no pirmā acu uzmetiena it kā nebūtiskās "pretizpausmes" veidojušas augsni, kurā radās personības, kas vēlāk spēcīgi ietekmēja Latvijas kultūras dzīvi: Roberts Ligers, Imants Kalniņš, Andris Freibergs, Jānis Anmanis, Arnolds Plaudis, Modris Tenisons, Pēteris Plakidis, Kurts Fridrihsons, Jānis Borgs, Ansis Rūtentāls un daudzi citi.

Izstādes atbalstītāji — digitālās drukas darbnīca 24.print.lv, SIA ADI un Latvijas Nacionālā bibliotēka.
 
Papildu informācija par norisēm izstādes ietvaros — LNB skatlogos Elizabetes ielā.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Signe Valtiņa
Latvijas Nacionālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67502703
E-pasts: signe.valtina@lnb.lv
 
Plašākai informācijai: Valdis Majevskis, Tālr.: 29680747