2008. gada 17. maijā Muzeju nakts ietvaros no plkst. 21.00 līdz 01.00 Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) aicina apmeklēt atraktīvu pasākumu kopumu "Späße und Speisen bei Christoph Haberland" pazīstamā vācu arhitekta Kristofa Hāberlanda (1750–1803) celtajā namā Anglikāņu ielā 5, pašreizējās LNB Bibliogrāfijas institūta telpās.
Visas iecerētās aktivitātes šogad saistītas ar 1795. gadā celtā Anglikāņu ielas 5. nama vēsturi, turklāt pavisam ekskluzīvi — tās plānotas trīs laika dimensijās.

Pagātnes noskaņās būs iespēja patērzēt ar arhitektu Hāberlandu un viņa kundzi, kā arī noskatīties virtuālu prezentāciju par ēkām, kuras viņš savulaik cēlis. Tā kā 1924. gadā Anglikāņu ielā 5 dibināta brīvmūrnieku loža "Jāņuguns", Muzeju naktī būs iespēja iepazīties arī ar brīvmūrnieku simboliku un pa atslēgas caurumu, iespējams, pavērot brīvmūrnieku izdarības. Anglikāņu ielas 5. nama viesi varēs arī uzzināt daudz interesanta par vācbaltu izdevumiem, kas atrodami LNB Letonikas krājumā.

Tagadnē viesus atgriezīs atrakcija "Ja es būtu Obligātais eksemplārs", kas dos iespēju iepazīt sazaroto grāmatas ceļu no brīža, kad tā nonāk bibliotēkā, līdz tam, kad grāmata nokļūst pie lasītāja. Būs arī iespēja paspēlēt spēli "Iedabū grāmatu tīmeklī!". Tās dalībnieki varēs piedalīties grāmatas apstrādes procesā un uzzināt, kā grāmatas ik dienu tiek "iedabūtas tīmeklī" Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Savukārt uz nākotni pārcels virtuāls ceļojums pa Gaismas pili.

Teritorija, kurā izveidojies kvartāls un kurā atrodas Anglikāņu iela, bijusi apdzīvota un apbūvēta jau 13. gs. pirmajā pusē. 1211. gada 25. jūlija dokuments liecina, ka šī teritorija nonākusi bīskapa Alberta varā. Kvartāla privātmājas, galvenokārt bagāto Rīgas tirgotāju īpašums, celtas pēc populārā arhitekta Kristofa Hāberlanda projektiem. Viena no krāšņākajām ir Fēgezaka nams Anglikāņu ielā 5, kas ir arī viena no pēdējām arhitekta Kristofa Hāberlanda celtajām ēkām Rīgā. Kopš 1940. gada šeit atrodas Bibliogrāfijas institūts un vairākas citas LNB nodaļas.
 
Visi interesenti laipni gaidīti.
 

Informāciju sagatavoja:
Signe Valtiņa
Latvijas Nacionālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67502703
E-pasts: signe.valtina@lnb.lv
 
Plašākai informācijai: Kristīne Līce, tālr.: 67287459