2008. gada 16. un 17. maijā Bauskas rajona Īslīces pagasta "Bērzkalnos" notiks bērnu literatūrai un bērnu bibliotēku darbam veltīta Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes (LBJLP) un Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centra organizētā divu dienu konference "Bibliotēka - interesanta jauniešiem".
Ikgadējas konferences par bērnu literatūru tiek rīkotas jau kopš 1996. gada, un līdz 2005. gadam tās notikušas Rīgā. 2006. gadā Daugavpils konferences laikā tika nolemts turpmāk bērnu literatūras un bibliotēku speciālistu tikšanos rīkot katru gadu citā Latvijas pilsētā, lai pievērstu plašākas sabiedrības uzmanību bērnu literatūrai, lasīšanai un popularizētu bibliotēku pakalpojumus bērniem. 2007. gada maijā bērnu literatūras un bibliotēku darbinieku konference "Bērni un grāmatas: jaunas idejas" izskanēja Madonā.
 
Starptautiskā konference "Bibliotēka – interesanta jauniešiem" būs veltīta novitātēm un aktualitātēm bērnu un jauniešu literatūrā un bibliotēku darbā ar pusaudžu auditoriju. Bibliotekāriem, kuri piedalīsies konferencē, būs iespēja iepazīt britu, vācu un lietuviešu progresīvāko pieredzi, kā arī pašiem dalīties iespaidos par darbu ar konkrētā vecumposma auditoriju, pastāstot par interesantāko programmu, notikumu, projektu vai pakalpojumu.
 
Konferences galvenais mērķis – iepazīstināt ar 2007. gada veiksmēm un neveiksmēm bērnu literatūrā, apskatot un analizējot pagājušā gada bērnu grāmatu ražu. Vēlamies akcentēt un veidot pozitīva lasoša jaunieša tēlu, motivēt viņus arī līdzdarboties, radīt plašāku publicitāti literatūrai, piedalīties bibliotēku pilnveidošanas procesā.
 
 
 
Konferenci atbalsta:
Valsts Kultūrkapitāla fonds
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Bauskas rajona padome
Britu padome Latvijā
Gētes institūts Rīgā
 
 
Informāciju sagatavoja:
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības institūta Bērnu literatūras centrs
Tālr.: 67312792
E-pasts: berni@lnb.lv