Trešdien, 14. maijā, Ventspils 1. ģimnāzijā notiks informatīvs pasākums, kura mērķis ir informēt skolēnus par mūsdienu sabiedrībā arvien nozīmīgāku – bibliotekāru vai informācijas darbinieku profesiju un pašlaik Latvijā īstenoto projektu "Trešais tēva dēls", kura ieviešanas rezultātā ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir nodrošinātas daudzveidīgas informācijas ieguves iespējas publiskajās bibliotēkās.
Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Informācijas un bibliotēku studiju nodaļas vadītāja Baiba Holma stāstīs par iespējām apgūt bibliotekāram vai informācijas speciālistam nepieciešamās zināšanas un prasmes bakalaura studiju programmā Latvijas Universitātē.
 
Ar projektu Bila&Melindas Geitsu fonda un valsts finansēto publisko bibliotēku attīstības projektu "Trešais tēva dēls" tuvāk iepazīstinās valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" pārstāve Līga Māsēna, savukārt par informācijas ieguves iespējām un citiem pakalpojumiem bibliotēkā, kā arī par bibliotekāra profesijas prestižu – Ventspils Galvenās bibliotēkas direktore Margarita Marcinkeviča.

Bibliotekāra profesijas popularizēšanas pasākumus Latvijas Universitātes un valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas" organizē visā Latvijā.

14. maijā plkst. 12.30 šāds pasākums notiks arī Talsu ģimnāzijas vecāko klašu skolēniem.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Margarita Marcinkeviča
Ventspils bibliotēkas Galvenās bibliotēkas direktore
Tālr.: 36 23598