6. maijā Saldus pilsētas bibliotēkā notika Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomes rīkotais Jauno lasītāju Plašā apvāršņa konkursa pusfināls, kurā uzvaru izcīnīja arī ventspilniece Kitija Nulle.
Pusfinālā Saldū Ventspils bibliotēku pārstāvēja trīs dalībnieki: Betija Ozola no Ventspils Centra pamatskolas 3.a klases, Kitija Nulle no Ventspils 1. ģimnāzijas 7. b klases un Marta Gredzena no tās pašas skolas 6. klases.

Konkursā bija jāparāda sagatavotais mājas darbs - jāspēlē smieklīga šova spēle, kur zvaigzne ir grāmata, jāizpilda tests, jāprezentē sava mīļākā grāmata un jāspēlē literārais loto. Pēc visiem pārbaudījumiem tika saskaitīti punkti un noskaidroti uzvarētāji, kuru vidū bija arī Kitija Nulle.

Maija beigās Kitija dosies uz finālu Rīgā, kur viņai būs dota iespēja satikties ar labākajiem literatūras mīļotājiem no visas Latvijas. Galvenā balva ir iespēja vienu nedēļu augusta mēnesī pavadīt jauno lasītāju radošajā vasaras nometnē "Plašā apvāršņa pilsēta", kura šogad notiks Liepājas rajonā.

Ventspils Bērnu bibliotēka ventspilnieku dalību Jauno lasītāju Plašā apvāršņa konkursā organizē jau otro gadu. 2007. gadā uz konkursa reģionālo pusfinālu Liepājā devās trīs bērni, bet uz finālu Rīgā – divi bērni. 


Informāciju sagatavaja:
Inga Ozoliņa
Ventspils bibliotēkas Bērnu bibliotēkas vadītāja
Tālr.: 36 27361