Daugavpils, 8. maijs, LETA. No šodienas līdz 13. maijam Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā aplūkojama ceļojošā izstāde "Pilsonība. Likumu panti un personības", aģentūru LETA informēja Naturalizācijas pārvaldes (NP) Daugavpils reģionālās nodaļas Informācijas centra referente Ilze Onzule.
Izstāde sastāv no trim tematiskām daļām: pirmā daļa sniedz informāciju par pilsonības institūta vēsturisko attīstību Latvijā, otrā - iepazīstina ar dažādu tautību un dažādus Latvijas novadus pārstāvošiem demokrātiem, kas bijuši pilsoniskās sabiedrības veidotāji mūsu valstī, bet trešā - atspoguļo mūsdienu jauniešu viedokli par Latvijas pilsoņiem, ar kuriem viņi šodien lepojas.

Izstādē aplūkojami arī divi sadarbībā ar Jāņa Anmaņa vadīto Latvijas Bērnu mākslinieciskās fantāzijas akadēmiju tapuši plakāti: "Tu esi Latvija" un "Ar savām saknēm mums debesīs augt".
 
Izstāde tapusi NP projektā "Pilsonība - mana atbildība, tiesības un iespējas". Projekta mērķis ir stiprināt Latvijas Republikas pilsonības prestižu un sekmēt pilsonības iegūšanas procesu, veicinot sabiedrības informētības un izpratnes līmeņa paaugstināšanos par pilsonības jautājumiem.
 
No 15. maija izstāde būs apskatāma Krāslavas rajona Dagdas vidusskolā.
 
 
Ivars Soikāns LETA
Copyright © LETA