Rīga, 8. maijs, LETA. Šā gada 14. maijā sabiedrība par atklātību "Delna" plāno rīkot publisku diskusiju ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas celtniecībā iesaistītajām organizācijām, lai sabiedrībai būtu iespēja uzzināt par plānotā līguma detaļām vēl pirms līguma noslēgšanas un vajadzības gadījumā lūgt aģentūru "Jaunie trīs brāļi" mainīt līguma nosacījumus.
Kā aģentūru LETA informēja organizācijā, "Delna" aicina visus bibliotēkas celtniecības atklātībā un kvalitātē ieinteresētos ekspertus un interesentus sūtīt jautājumus "Delnai", kurus uzdot aģentūrai "Jaunie trīs brāļi", bibliotēkas vadībai, celtniekiem un ekspertiem.
 
Diskusijā plānots runāt par ēkas tehnisko projektu, būvdarbu veikšanas finanšu piedāvājumu, Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas būvdarbu veikšanas līgumu, kā arī pretkorupcijas standartiem un sabiedrības iesaisti Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanā.
 
Tāpat "Delna" vēlas vērst uzmanību uz to, ka kopš 30. aprīļa ir pieejamas arī bibliotēkas celtniecības detalizētas tāmes.
 
"Delna" sadarbojas ar aģentūru "Jaunie trīs brāļi" saskaņā ar 2005. gadā parakstīto līdzdarbības līgumu. Par vienu no svarīgākajiem uzdevumiem šajā sadarbībā "Delna" uzskata uzraudzīt atklātību projektu īstenošanas gaitā un gādāt, lai tiktu uzklausīts sabiedrības viedoklis par bibliotēkas īstenošanas jautājumiem.
 
 
Aila Ādamsone LETA
Copyright © LETA