Piektdien, 9. maijā, no plkst. 10.00 līdz 15.30 Valmieras integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, notiks Valmieras rajona 7. Grāmatu svētki. Pasākuma apmeklētājiem būs iespējams iegādāties izdevniecību "Zvaigzne ABC", "Nordik", "Tapals", "Jumava", "Lauku Avīze" un "Avots" grāmatas, kā arī apmeklēt daudzveidīgus pasākumus.
Valmieras bibliotēkas direktores vietniece Vita Ziediņa informē, ka atsevišķa svētku programma paredzēta gan pieaugušajiem, gan jauniešiem un bērniem. Ikviens interesents aicināts uz oficiālo svētku atklāšanas pasākumu Vidzemes Augstskolas Konferenču zālē.
 
Pieaugušie no plkst. 11.30 līdz 13.30 aicināti apmeklēt "Latvijas Avīzes" vadīto politisko diskusiju "Kā es varu ietekmēt Eiropu?". Diskusijā piedalīsies Iveta Šulca (EK pārstāvniecības Latvijā pārstāve), Pēteris Krīgers (Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs), Tālis Puķītis (Siguldas novada domes priekšsēdētājs), Ainārs Latkovskis (9.Saeimas deputāts (JL)) un Rihards Pīks (Eiropas Parlamenta deputāts (TP)), bet pēc diskusijas varēs noskatīties filmu par dzejnieka Māra Čaklā dzīvi, kā arī tikties ar grāmatas "Bet – debesīs iesiets mezgls" autori Ievu Čaklo.
 
Grāmatu svētkos par mazo lasītāju izglītošanu rūpēsies darbnīcas "Sīko burtu rotaļa" dalībnieki, kuri no plkst. 11.00 uzturēsies Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas mājīgajās telpās. Bibliotēkas 2. stāva Klusajā lasītavā notiks literārais šovs "Lasi ar zvaigzni!", bet vecāko klašu audzēkņi tiks iesaistīti diskusijā par B. Leberta romānu "Crazy", kas norisināsies Bērnu apkalpošanas nodaļas lasītavā. Plkst. 11.30 Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā sāksies erudīcijas konkursa "Par Latviju, par zemi svēto!" noslēgums, bet plkst. 13.00 Valmieras bibliotēkas 2. stāvā bērni un jaunieši varēs apmeklēt tikšanos ar multiplikatoru R. Stiebru, kā arī noskatīties mēmo šovu "Kustīgās bildes".
 
Grāmatu svētku atbalstītāji ir Hansabanka, Latvijas Mobilais telefons, Latvijas Bērnu fonds, Vides ministrija, Zemkopības ministrija, Zaļo un Zemnieku savienība, Latvijas Zaļā partija, Tautas partija, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, A/S "Dzintars", v/a Tēvijas sargs, Ceļojumu birojs "Averoja", Jānis Kleinbergs, Anta Rugāte, Valmieras rajona padome un Valmieras pilsētas pašvaldība. Informatīvais atbalstītājs - laikraksts "Liesma".
 
 
Papildu informācija:
Vita Ziediņa Valmieras bibliotēkas direktores vietniece
Mob. tel.: 64250830
 
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob. tel.: 28382051