No 12.- 18. maijam biedrība Naudas plānošanas centrs (NPC) Daugavpils pilsētas un rajona iedzīvotājus aicina apmeklēt Finanšu veselības nedēļu, kas norisināsies Latgales Centrālajā bibliotēkā (Rīgas ielā 22a).
Tās laikā interesentiem būs iespēja elektroniski aizpildīt finanšu veselības testu, lai pārbaudītu savu finanšu stāvokli un uzzinātu, vai ir iemesls satraukties par saviem naudas tērēšanas paradumiem. Finanšu veselības nedēļas ietvaros bibliotēkas apmeklētājiem būs iespēja arī saņemt informatīvus materiālus un uzzināt, kā plānot personīgo ģimenes budžetu, samazināt tēriņus un kā veidot uzkrājumus.
 
Tas ir jauns un inovatīvs pasākums, tāpēc bibliotēka labprāt uzņēmās Finanšu veselības nedēļas pasākuma organizēšanu un koordinēšanu. Jācer, ka pilsētas un rajona iedzīvotāji aktīvi apmeklēs bibliotēku, iepazīsies ar informāciju un aizpildīs arī testus, stāsta Latgales Centrālās bibliotēkas direktores vietniece metodiskajā darbā Dzidra Stupāne.
 
“Šobrīd medijos nepārtraukti parādās informācija par dažādu preču un pakalpojumu cenu pieaugumu. Tāpat finanšu iestādes aktīvi mudina veidot uzkrājumus. Tomēr reti kurš paskaidro, kāpēc nepieciešams veidot uzkrājumus un kā šajos laikos izdzīvot, ņemot vērā, ka izdevumi tikai pieaug, bet ienākumi, visticamāk, nepieaugs. Kā biedrības NPC, tā arī bibliotēku viens no galvenajiem mērķiem ir iedzīvotāju izglītošana, tādēļ laikā, kad cilvēkos valda apjukums un neviens īsti nezin, ko no rītdienas sagaidīt, NPC kopā ar Latvijas lielākajām bibliotēkām vēlas palīdzēt, veicot izglītojošo darbu un sniedzot informāciju gan par budžeta plānošanu, gan uzkrājumu veidošanu, kā arī citām ar ģimenes budžetu saistītām tēmām,” skaidro biedrības Naudas plānošanas centrs eksperts, AS GE Money valdes loceklis Viktors Toropovs.
 
Par Naudas plānošanas centru

Biedrība Naudas plānošanas centrs (NPC) ir sadarbībai atvērta neatkarīga sabiedriska organizācija, kuras mērķis ir Latvijas iedzīvotāju izglītošana un konsultēšana personīgā budžeta plānošanas jautājumos. Tās dibinātāji ir a/s "GE Money" un Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola (RSEBAA).
 
Lai sasniegtu mērķi, NPC iedzīvotājiem sniedz virtuālas konsultācijas personiskā budžeta plānošanā un informatīvu palīdzību finanšu krīzes situācijās: info@vissparnaudu.lv, www.vissparnaudu.lv.
 
NPC atbalstītāji ir Rīgas Biznesa skola, Banku augstskola, Rīgas Ekonomikas augstskola, Baltijas Sociālo zinātņu institūts, "Factum Group", AAS "Balta", IPAS "Parex Asset Management", Gintas Ratnieces privātprakse, t/c "Domina Shopping" un SIA "Kredītrisks".
 
Sabiedriskā organizācija darbu uzsāka 2007. gada maijā.
                
                                         
Informāciju sagatavoja:
Lelde Sāre
Biedrības Naudas plānošanas centrs sabiedrisko attiecību konsultante
Tālr.: 67814138, 27025069