Valmiera, 6. maijs, LETA. Alūksnes pilsētas bibliotēkā 12. maijā plkst. 10.30 notiks diskusija "Vai pazīsti Trešo tēva dēlu?", veicinot informētību par publisko bibliotēku attīstības projektu "Trešais tēva dēls", aģentūru LETA informēja Alūksnes pilsētas domes informācijas aprites speciāliste Evita Aploka.
Diskusijā "Vai pazīsti Trešo tēva dēlu?" piedalīsies rakstniece, žurnāla "Rīgas Laiks" un bērnu grāmatu izdevniecības "Liels un mazs" redaktore Inese Zandere, mūziķe no grupas "Astro`n`out" un reklāmas speciāliste Māra Upmane, kā arī grupas "Double Faced Eels" mūziķis un mārketinga projektu vadītājs Pauls Ķesteris.
 
Diskusijas viesi stāstīs par savu radošās darbības jomu, grāmatām, kādas lasa, zināšanām un informācijas kopumu, kas iegūts, izmantojot internetu. Viesi aicinās lietot internetu vairāk nopietnas izziņas nolūkos, savas personības pilnveidošanai, svešvalodu apguvei, mācību darba procesā, savas karjeras un biznesa attīstīšanai, kā arī ikdienas norēķinu veikšanai.
 
Uz tikšanos aicināti gan jaunākie – skolas vecuma, gan vecākie bibliotēkas apmeklētāji. Tikšanās laikā viesi aicinās tās dalībniekus iesaistīties diskusijā, uzdodot jautājumus auditorijai un atbildot uz interesentu jautājumiem.
 
Alūksnes pilsētas bibliotēkā šī projekta gaitā saņemti septiņi jauni datoru komplekti, kas aprīkoti ar jaunāko programmatūru un ļaus bibliotēkas apmeklētājiem izmantot vismūsdienīgākos veidus informācijas meklēšanā un apstrādē, viena krāsu multifunkcionāla iekārta, viena melnbalta multifunkcionāla iekārta, uzlabots iestādes iekšējais datortīkls un interneta pieslēguma ātrums, kā arī instalēta iekārta, kas nodrošina lietotājiem bezvadu piekļuvi internetam jeb Wi-Fi. Būtisks ieguvums bibliotēkai ir arī specializētā datortehnika vājredzīgajiem.
 
Katrs bibliotekārs projektā apgūs 140 stundu apmācību programmu, papildinot zināšanas divos apmācību blokos. Apgūstot zināšanas pirmajā blokā "Informācijas tehnoloģiju un jaunākās programmatūras apguve un prasme par tām konsultēt lietotājus", bibliotekāri ieguvuši elektronisko parakstu, savukārt maijā piedalīsies kursos "IT un interneta lietošanas iemaņu uzlabošana".
 
Otrais apmācību pamatbloks ir "Saskarsme, mārketings, vadības un komunikācijas prasmju apguve", kurā bibliotekāri jau piedalījušies kursos "Inovatīvā darbība bibliotēkās", "Efektīvas pasniegšanas metodes", bet šodien, 6. maijā, un rīt, 7. maijā, turpinās mācības, apgūstot tādas tēmas kā "Mūžizglītības aktuālās problēmas un bibliotēku loma zināšanu sabiedrībā" un "Lasītāju motivēšana".
 
 
Krista Tuča LETA
Copyright © LETA