1. maijā apritēja 4 gadi kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, bet 9. maijā tiek atzīmēta Eiropas diena.
Šajā datumā 1950. gadā Francijas ārlietu ministrs Roberts Šūmans nāca klajā ar plānu, kas tiek uzskatīts par sākumu ciešākai Eiropas integrācijai – viņš ierosināja integrēt Rietumeiropas ogļu un tērauda rūpniecību.
 
Eiropas Komisijas informācijas punkts Europe Direct Ventspils bibliotēkā sadarbībā ar Eiropas Savienības informācijas aģentūru, Eiropas Patērētāju informēšanas centru Latvijā, Ventspils augstskolu un reģiona bibliotēkām organizē šiem notikumiem veltītus pasākumus, kas norisināsies no 6. maija līdz 18. maijam.
No otrdienas, 6. maija, Eiropas Galvenajā bibliotēkā Akmeņu ielā 2 interesenti var iepazīties ar Eiropas Savienības informācijas aģentūras informatīvajiem stendiem un materiāliem par ceļošanu un robežšķērsošanu Šengenas līguma valstīs. Turpat, Galvenās bibliotēkas 2 stāvā, no 6. maija apskatāma izstāde "Daudzveidīgā Eiropa. Ziemeļeiropas un Rietumeiropas izcilie domātāji". Arī Ances, Ugāles, Ziru un Zūru bibliotēkā lasītājiem ir iespēja iepazīties ar Eiropas dienai veltītām grāmatu un citu materiālu izstādēm. Piltenes bibliotēkā apskatāma ceļojošā literatūras izstāde "Zem ziemeļu zvaigznēm" ciklā "Eiropas literārā mozaīka".

Virkne Eiropas dienai veltītu pasākumu paredzēta bērnu un jauniešu auditorijai. Ventspils Bērnu bibliotēka dažādām Ventspils skolu klasēm un klašu grupām organizēs intelektuālas un interaktīvas spēles "Pēdas Eiropā", "40 minūtēs apkārt Eiropai", "Eiropas Savienībā". Notiks arī kārtējais cikla "Eiropas Savienības lokā" pasākums "Nīderlande". Ventspils Centra pamatskolas un Ventspils 4. vidusskolas audzēkņi tiks iepazīstināti ar vācu un franču valodu. Eiropas Komisijas informācijas punkta Europe Direct speciāliste vidusskolēniem stāstīs par Eiropas Savienības dalībvalstu ārējie sakariem. Savukārt Ventspils augstskolas studenti tiks iesaistīti viktorīnā par Eiropas patērētāju tiesībām, kuras noslēgums notiks pēc Eiropas Patērētāju informēšanas centra prezentācijas 9. maijā Galvenajā bibliotēkā.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Margarita Marcinkeviča
Ventspils bibliotēkas Galvenās bibliotēkas direktore
Projekta "Eiropas Komisijas informācijas punkts Ventspilī" vadītāja
Tālr.: 36 23598