Rīga, 28. apr., LETA. Rīt, 29. aprīlī, plkst. 16 Ārlietu ministrijas (ĀM) foajē ĀM valsts sekretārs Normans Penke atklās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ceļojošo izstādi "Latvijas vēsture karikatūrās", aģentūru LETA informēja ĀM Informācijas un sabiedrisko attiecību departamentā.
Ekspozīcija aptver Latvijas valsts vēsturi kopš tās dibināšanas 1918. gadā līdz mūsdienām. Tā atspoguļo katras desmitgades nozīmīgākos notikumus karikatūrās, kas ir publicētas attiecīgā laika perioda Latvijas plašsaziņas līdzekļos.

Izstādē, kas tapusi par godu Latvijas proklamēšanas 90. gadadienai, Latvijas valsts vēsture skatīta no neparasta un nedaudz ironiska skatu punkta, piedāvājot 38 latviešu mākslinieku politisko notikumu redzējumu 105 karikatūrās, kas ir papildināts ar skaidrojošu informatīvo materiālu.

Pagājušā gada nogalē pēc Latvijas vēstniecības Nīderlandē iniciatīvas izstāde pirmo reizi bija apskatāma Nīderlandes Karaliskajā bibliotēkā. Vēl šogad izstāde ceļos uz Oulu, Somijā, Gēteborgu Zviedrijā un Prāgu Čehijā.

"Latvijas vēsture karikatūrās" ĀM būs apskatāma no 30. aprīļa līdz 30. maijam, iepriekš piesakot apmeklējumu pa tālruni.
 

Lāsma Grundule LETA
Copyright © LETA